Вивіска біля штаб-квартири “Голосу Америки” у Вашингтоні, округ Колумбія, США, у суботу, 15 березня 2025 року. Getty Images/Allison Robbert
Федеральний суд у Нью-Йорку тимчасово призупинив ініціативу адміністрації Дональда Трампа щодо розпуску медіакомпанії "Голос Америки" (Voice of America, VOA).
Про це повідомив журналіст Остап Яриш.
У судовому позові журналісти «Голосу Америки» заявили, що втручання адміністрації порушує їхні права, гарантовані Першою поправкою до Конституції США — зокрема, свободу слова та свободу преси.
Наразі рішення має тимчасовий характер. Очікується подальший розвиток подій у суді.
Як пише The New York Times, тимчасова заборона може діяти до 21 дня. Окремий позов подав і директор “Голосу Америки” Майкл Абрамовіц.
Кілька днів тому інший федеральний суддя у Вашингтоні тимчасово заблокував подібну спробу закриття іншого державного американського мовника — Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа, що виник у період Холодної війни як протидія радянській пропаганді.
Що цьому передувало
14 березня Трамп підписав указ щодо максимального скорочення функцій і роботи співробітників кількох відомств для боротьби з бюрократією, серед них названо урядове агентство США з глобальних медіа (USAGM), яке контролює "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода" і "Голос Америки".
15 березня штатні працівники "Голосу Америки" отримали електронного листа від відділу кадрів з повідомленням про те, що їх відправлено в оплачувану адміністративну відпустку.
Директор "Голосу Америки" Майкл Абрамовіц заявив, що вперше за 83 роки мовник "змусили замовкнути". За його словами, майже весь персонал — понад 1300 журналістів, продюсерів, допоміжний персонал, та його самого — відправили в адміністративну відпустку.
Керівник української служби "Голосу Америки" Руслан Петричка також підтвердив, що українська редакція призупинила мовлення, а всі працівники відправлені в адміністративну відпустку.
Журналістка та ведуча "Голосу Америка" повідомила, що співробітники не можуть забрати свої речі з офісу.