Делегації України та США проводять перемовини у Саудівській Аравії. REUTERS
Цей тиждень почався з почергових перемовин делегації США з українською, російською і потім знову українською сторонами. Домовилися про припинення взаємних атак на енергооб’єкти, а також зупинку вогню в Чорному морі, але РФ висуває умови — послаблення санкцій. А вже в четвер у Франції зустрілася "коаліція охочих", де був і Володимир Зеленський. Президент Макрон за підсумками саміту заявив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням ЗСУ.
Світові медіа не оминули тему російсько-української війни та перемовин. Детальніше — в огляді Суспільного.
Німецький Spiegel розглянув умови РФ за підсумками перемовин в Саудівській Аравії. Частково їх неможливо виконати (наприклад, перепід’єднати Росію до міжнародної платіжної системи SWIFT можна лише за згодою Євросоюзу, якої нема). Але адміністрація Трампа, схоже, іде назустріч РФ, пише видання — Трамп може натиснути на Європу, щоб та послабила санкції проти Росії. До того ж припинення вогню в Чорному морі для Москви буде "значною перемогою". Адже минулого року Україна відтіснила звідти флот ЗС РФ.
Spiegel також проаналізував саміт "коаліції охочих" 27 березня в Парижі. Редакція зауважила, що європейці виявляють солідарність, хай там як — буде з ними США чи ні (перед самітом президент Франції Макрон телефонував Трампу, а потім заявив: "Ми хочемо, щоб американці були на нашому боці").
У Spiegel помітили, що праві європейські політики скептичніше ставляться до підтримки України. Вони вагаються, чи не піти на пропозицію Трампа щодо миру. До прикладу, це прем’єрка Італії Джорджа Мелоні, яка намагається "збудувати мости" між США та ЄС, хоча їй поки не вдається, бо в таборі Трампа нібито існує думка, що "Мелоні стала занадто поміркованою і тому їй не можна довіряти".