Пацієнтка Ліза в опіковому центрі. Суспільне Львів/Ольга Дейнека
Раніше дітей з важкими опіками відправляли на лікування за кордон. Тепер це можна робити в Україні. В оновленому опіковому центрі вже мають все необхідне для порятунку маленьких пацієнтів: обладнання для виходжування в реанімації, спеціальне опікове ліжко, окрема перевʼязувальна та лазер для шліфування післяопікових рубців.
"Це є перш за все наркозний апарат. Чому це важливо? В нас діти мають комфортне лікування перев’язки — рани дуже болять. Перев'язки здійснюються під загальним знечуленням, тобто вони не відчувають болю. Друга річ – це є спеціалізоване ліжко для опікових пацієнтів, які мають велику площу глибоких опіків, з його допомогою опіки гояться краще. І лазер – це є дуже важлива річ, оскільки опіки залишають по собі сліди", — говорить керівниця міського центру термічної травми Галина Саян.
Оновлений дитячий опіковий центр. Суспільне Львів/Ольга Дейнека
Щороку в Україні близько 12 тисяч дітей отримують опіки. Війна лише посилила цю проблему, адже кожне мінно-вибухове поранення супроводжується важкими термічними травмами, каже генеральний директор Першого ТМО Львова Олег Самчук.
"Ми не можемо відправляти постійно наших українців за кордон, тому що це важко, це накладно для для родин, для батьків. І було прийнято рішення, що дитяче відділення має бути в дитячій лікарні, доросле — у лікарні святої Луки. Ми почали оснащувати наше відділення", — каже генеральний директор Олег Самчук.
Оновили обладнання коштом благодійників.
Читати ще
У Львові майже місяць лікується від опіків 2-річна дівчинка, яка перелила на себе чашку з гарячим чаєм