Іменування “новаків” Пласту в Одесі. Суспільне Одеса
В Одесі в парку Шевченка одеський осередок національної скаутської організації України провів іменування двох нових гуртків дітей. Цього разу іменування "новаків" було присвячено Дню першої пластової присяги.
Пласт — це український скаутинг. Це частина всесвітнього скаутського руху, який був заснований Б. Д. Паулем у Великобританії й з 1911 року діє в Україні. Пройшло 113 років з Дня першої пластової присяги саме в Україні, розповіла Суспільному членкиня станиці пластунів в Одесі, Анна Кохановська.
"Чому Пласт, а не скаутинг? Тому що скаут — це з англійської перекладається, як розвідник, а в нашій українській традиції козацькими розвідниками називалися пластуни. Засновником є син Івана Франка і професори Тисовський та Чмола. З самого початку Пласт був спрямований на те, щоб виховувати молодь, як найкращих громадян держави", — додала Анна.
Іменування “новаків” Пласту в Одесі. Суспільне Одеса
12 квітня в Одесі відбулось іменування новеньких, тобто "новаків". Це церемоніал складання заяви вступу дітьми 7-10 років до молодіжної організації Пласт та урочисте пов'язання їм пластових хусток. Це перші два нових пластових гуртки, що утворилися після повномасштабного вторгнення в Одесі, зазначила Анна.
Як відзначили організатори, наразі Пласт в Одесі відновлюється від початку повномасштабного вторгнення. Через війну багато хто з пластунів виїхали, хтось працює на фронті. І тільки зараз організація потроху починає розвиватись:
"Ми бачимо, що це дуже необхідно сьогодні. Наша молодь часто, не дивлячись на війну, є незадіяна в громадському житті, проводить свій час фактично безцільно, не розвиваючи себе, часто є жертвами пропаганди ворожої. Тому молодь дуже необхідно займати".
Церемонія іменування “новаків” Пласту в Одесі. Суспільне Одеса
Андрій, батько 7-річної Емми, вперше привів дочку до пластунів. Чоловік розповів, що обрав організацію перш за все тому, що вона об'єднує батьків та дітей за якимись принципами гарного життя:
"Вони (діти — ред.) об'єднуються, вчаться бути самостійними, вчаться бути корисними для людей, для природи, для України зокрема. І тому за такими принципами та інтересами ми привезли дитину до пластунів".
Вступила в організацію і мама Емми, як вихователька. Тож сім'я у повному складі доєдналася до пластунів.
"Мама мені розказала, що таке пластун. Я хотіла записатися, тому що там усі мої друзі. Мені дуже сподобалося. У нас дуже добрі вихователі. Вони вчать нас робити будь-які поробки, бути добрим для інших. Дуже хочу приєднатись до квесту, бо там весело, можна поєднуватися в команду і ближче познайомитися один з одним", — розповіла 7-річна Емма.
7-річна Емма з татом та мамою. Суспільне Одеса
Після урочистого відкриття та церемонії пов'язання хустки пластунам, прямо у парку пройшов перший квест для маленьких пластунів. Діти об'єдналися в команди. Тематикою квесту була легенда про природу, про духів землі, вітру, вогню тощо.
Паралельно з церемонією у парку Шевченко на Грецькій площі відбувся вишкіл для дорослих пластунів. Учасники, які зголосилися бути виховниками-волонтерами зібралися з усієї Одещини, й навіть приїхали з сусідніх областей, поділилась Анна Кохановська:
"Це кваліфікаційний вишкіл дійсного членства, де дорослі дізнаються про Пласт, знайомляться з пластунами, з'ясовують для себе всі свої незакриті питання і по завершенню цього курсу дводенного вони можуть вже складати офіційно заяву вступу в Пласт. Будемо приймати дорослих, які будуть набирати нові гурточки після своєї підготовки, й розвивати пластовий рух".
Церемонія іменування “новаків” Пласту в Одесі. Суспільне Одеса
Офіційне гасло пластунів: "Будь іскрою, як мрієш бачити багаття". Це стосується і дітей, і дорослих в Пласті, каже Анна:
"Ми творимо той світ, яким ми його хочемо бачити. Беремо відповідальність на себе, беремо ініціативу на себе і вчимося розбудовувати нашу країну і загалом світ в такому вигляді, як ми мріємо".