Вбивство Фаріон: у Львові розпочалося засідання у справі В’ячеслава Зінченка

В’ячеслав Зінченко у залі суду. Суспільне Львів

Сьогодні, 2 квітня, у Шевченківському районному суді Львова розпочалося слухання у справі щодо вбивства Ірини Фаріон. Там продовжують вивчати докази.

Як повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду, засідання розпочалось о 12:14.

В’ячеслав Зінченко у залі суду 2 квітня. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Один з адвокатів В'ячеслава Зінченка, Ігор Сулима, не з'явився на засіданні. Зінченко не заперечував проти продовження слухання за його відсутності. Тому засідання продовжили.

У суді присутній інший адвокат Зінченка — Юрій Немировський. Він зачитав клопотання про те, щоб посилити засоби захисту Зінченка в СІЗО, зокрема перевести обвинуваченого в одиночну камеру з метою безпеки.

"До рук захисту потрапили матеріали із соціальних мереж, зокрема "Інстаграм", "ТікТок" та "Фейсбук", з яких чітко видно наміри суспільства, принаймні деяких представників суспільства, вчинити розправу над моїм підзахисним: "Зінченка потрібно ліквідувати в СІЗО, бо створюється враження, що суд зумисне затягують справу, є загроза, що вбивцю випустять", "Чому його не вбити?". За інформацією, отриманою від спілкування з підзахисним, складається враження, що в СІЗО дійсно щось коїться. З незрозумілих причин замінюються на нових співкамерники, звучать погрози прямі", — каже Юрій Немировський.

Суддя заявив, що після перерви розгляне письмове обґрунтування. Після цього продовжили вивчати відео з матеріалів справи. Юрій Немировський наголосив, що в нього є питання до одного з доказів, адже свідок приховує особисті дані.

"Справа тут навіть не в обмеженнях до сторони захисту в реалізації своїх прав на отримання інформації про свідка, до якогось аналізу або об’єктивності його показань, а й взагалі в допустимості такого доказу. За 20 з гаком років правової практики я жодного разу не стикався зі свідком з боку обвинувачення, який би приховував особисті дані з власної ініціативи", — говорить адвокат Зінченка.

Після цього почали вивчати фото, які надав свідок. На них видно юнака, який сидить на лавці у дворі Ірини Фаріон в окулярах та панамі. Згодом ці фото поліція використовувала під час розшуку після вбивства.

Засідання у справі про вбивство Ірини Фаріон 2 квітня. Суспільне Львів/Іванка Дусько

Під час попереднього засідання, яке відбулось 26 березня, переглядали відео слідчого експерименту з місця вбивства за участі свідків. Після цього оголосили про перерву до 2 квітня.

Що відомо про вбивство Ірини Фаріон

Ввечері 19 липня невідомий вистрілив у Ірину Фаріон неподалік її дому і втік із місця події. Ірину Фаріон госпіталізували до лікарні святого Пантелеймона з вогнепальним пораненням голови. Мовознавицю прооперували — її стан був критичним. За кілька годин у лікарні повідомили, що попри зусилля медиків, врятувати Ірину Фаріон не вдалося.

Правоохоронці кваліфікували напад на Фаріон за ч.1 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Стрільцеві, за цією статтею, загрожує позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

Слідство розглядає кілька мотивів вбивства, зокрема громадська/політична діяльність і особиста неприязнь. Також слідчі не виключають у вбивстві "російський слід".

21 липня правоохоронці оголосили в розшук чоловіка, який може бути причетним до вбивства мовознавиці. 25 липня у Дніпрі затримали 18-річного хлопця за підозрою у вбивстві Фаріон. Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у професорку. Слідство вважає, що стрілець — лише виконавець.

26 липня 18-річному підозрюваному обрали запобіжний захід у Галицькому районному суді Львова — тримання під вартою без права внесення застави на 60 діб до 22 вересня. Суддя на відкритому судовому засіданні оприлюднив його імʼя — це Вʼячеслав Зінченко. На триманні під вартою без права внесення застави наполягали прокурори під час засідання. У Львівському апеляційному суді запобіжний захід для Зінченка залишили без змін.

19 вересня суд продовжив запобіжний захід для підозрюваного у вигляді тримання під вартою без застави на 60 діб — до 17 листопада. Львівський апеляційний суд залишив рішення суду першої інстанції без змін. Також запобіжний захід продовжили на засіданні 13 листопада — тримання під вартою без права внесення застави до 12 січня.

Джерело