Порятунок людини, яка провалились під лід. ГУ ДСНС у Волинській області
Медичні аспекти переохолодження
Лікар медицини невідкладних станів Юрій Потапчук пояснює, що відбувається з організмом при попаданні в крижану воду. Переохолодження швидко настає, коли більша частина тіла занурена у воду. Особливо небезпечним є поступова втрата чутливості тіла, яка може призвести до невірної оцінки власного стану, зазначив лікар
"Коли наступає переохолодження, людина не зовсім до кінця відчуває свої кінцівки і своє тіло. Чим більше вона переохолоджується, тим менше ці відчуття продовжують надходити до неї. Весь організм спочатку волає, що треба щось робити, але після того, на жаль, людина перестає відчувати біль, холод. Вона навіть може підхопити ейфорію і не зовсім розуміти, що відбувається. І вона просто здається", — пояснив лікар.
Юрій Потапчук. Суспільне Одеса
Правила надання допомоги після порятунку
Після порятунку із крижаної води важливо дотримуватися правильного алгоритму дій. Юрій Потапчук перераховує критичні помилки, яких слід уникати при наданні першої допомоги:
"Що не треба робити із постраждалим, який отримав переохолодження, який сидить мокрий, тремтить перед вами? Не треба залишати його у мокрому одязі, який просочений водою. Навіть якщо дуже тепле приміщення, все одно не треба цього робити. Зняли все, обтерли чи взагалі розтерли, одягли теплу одежу."
Важливим моментом є також правильний метод зігрівання тіла постраждалого — різкі зміни температури можуть бути небезпечними.
"Не можна відразу занурювати дитину чи дорослу людину в гарячу ванну. Чому? Тому що треба поступово нагрівати організм. Ми починаємо з дуже лайтової температури, потрошки підігріваємо, і не доходимо до високих температур", — попереджає Юрій Потапчук.
Крига на водоймі в Одесі. Суспільне Одеса