Річниця деокупації Київщини: Сирський вважає, що 38 діб боїв за столицю стали сигналом для світу, що Україну не зламати

Тіла вбитих жителів Бучі. Суспільне новини/Тарас Ібрагімов

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський зробив заяву до третьої річниці звільнення Київщини від окупації РФ. Саме 2 квітня 2022 року завершилися бої за столицю, які тривали 38 діб.

Як обороняли Київ від армії РФ, Олександр Сирський згадав на своїй сторінці у Facebook.

"Тоді я очолював Сухопутні війська Збройних Сил України. Маючи дані розвідки, розумів: одним із головних напрямків удару буде Київ. Запропонував свою кандидатуру для керівництва обороною столиці, і мені було довірено цю відповідальність та цю честь", — йдеться у дописі Головнокомандувача ЗСУ.

За його словами, в дуже короткий термін до початку повномасштабного вторгнення було проведено підготовку до оборони столиці — поділено Київ та область на сектори, призначено командувачів, організовано внутрішній і зовнішній рубежі оборони, виведено на позиції техніку та особовий склад, зроблено інженерне обладнання рубежів і позицій, створено укріплені райони та організовано систему вогню.

"На шляху до столиці загарбники зустріли запеклий опір у населених пунктах, які стали символами незламності. Серед них — міста-герої Буча, Ірпінь, Гостомель. Захисники та захисниці цих міст стали національними легендами. Українці прийняли бій, бо кожен із нас розумів: захист Києва — це захист України, її незалежності та її майбутнього", — сказав Сирський.

Він зазначив, що тоді ще не було "хаймарсів", "бредлі" та іншої західної зброї, але вже стало очевидним, що українці можуть захистити свою державу і незалежність, та обовʼязково захистять.

"Перемога в Київській операції стала не лише важливим військовим успіхом, а й могутнім сигналом усьому світові: Україна бореться. Україну не зламати. Україна здатна перемагати. І Україна переможе", — зазначив генерал.

До третьої річниці звільнення Київщини від російської окупації, у пресслужбі Сухопутних військ України також опублікували заяву і виклали відео подій тих днів.

"Росіяни намагалися швидко захопити столицю, проте зламали зуби об українське військо та згуртоване українське суспільство. Водночас зі звільненням Київщини світ побачив, що несе з собою "рускій мір": розстріли цивільних, викрадення людей, тортури, мародерство", — йдеться у повідомленні.

31 березня, у третю річницю деокупації Бучі, правоохоронці повідомили, що їм вдалося ідентифікувати 2,5 тисячі російських військових, які перебували у місті на початку вторгнення. Зокрема, вдалося встановити більше сотні росіян, які брали участь в воєнних злочинах.

Також 28 березня, минуло три роки визволення Ірпеня Київської області від російської окупації. У місті відбулися вшанування та урочистості. Зокрема, відкрили меморіальний комплекс "Блокпост «Караван Гала»", присвячений обороні Ірпеня від військ РФ.

На Київщині відбудували 70% об'єктів, які були пошкоджені через вторгнення РФ. Це 21 тисяча будинків, шкіл, лікарень, адміністративних та інфраструктурних споруд.

Унаслідок бойових дій навколо Києва в лютому-березні 2022 року на Київщині зафіксовані руйнування у 46 з 69 територіальних громад. Критичних руйнувань російські війська завдали в Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській, Великодимерській та Пісківській територіальних громадах.

Читати ще

Розстріляв авто: військовому РФ повідомили підозру за вбивство цивільних на Київщині

Читати ще

Жінка з червоним манікюром: встановили військового РФ, причетного до вбивства Ірини Фількиної в Бучі

Джерело