Південна Корея “не чинитиме спротив” митній політиці США через “почуття обов’язку”

Прапор із логотипом Samsung Electronics майорить на офісній будівлі компанії в Сеулі, Південна Корея , 15 квітня 2025 року. . REUTERS/Kim Hong-Ji

Південна Корея не планує "чинити спротив" митній політиці США, повідомив діючий президент Хан Док-су. Все через "історичне почуття обов'язку" перед Америкою. Президент США Дональд Трамп запровадив проти Південної Кореї мита у розмірі 25%.

Про це діючий президент Хан Док-су розповів в інтерв'ю Financial Times.

За словами діючого президента, роль США у відбудові Південної Кореї після Корейської війни "була величезною", тому країна не збирається запроваджувати мита на американські продукти та сировину у відповідь на митну політику Трампа.

"Наша промислова майстерність і наш фінансовий розвиток, наша культура, зростання і багатство дуже багато в чому завдяки допомозі Сполучених Штатів", — сказав президент Хан Док-су.

Натомість Південна Корея планує розпочати переговори із США щодо мит та "знайти рішення, які є більш виграшними для обох, а не розглядати їхні дії як мету, проти якої ми повинні боротися", наголосив діючий президент.

Південна Корея не вводить окремі мита на товари із США, але має певні вимоги до імпортних товарів. Країна готова піти на поступки США у питанні ціноутворення на фармацевтичні вироби та вимог до імпортованих автомобілів "заради збереження відносин" з Америкою.

Дональд Трамп своєю чергою заявляв, що переговори із Південною Кореєю ще й пов'язуватимуть безпекове питання — США утримує в країні понад 28 тисяч солдатів. Тому США має право "вимагати плату великого військового захисту, який ми надаємо Південній Кореї", — говорив президент США.

У Південній Кореї сподіваються, що "лібералізація торгівлі" та угода із США "підвищить добробут корейського народу".

Що відомо про митну політику адміністрації Дональда Трампа

2 квітня Трамп оголосив про запровадження мит на продукцію зі 185 країн і територій. Він повідомив про встановлення мінімальної ставки мита на імпортні товари на рівні 10%. Зокрема для товарів з Європейського Союзу діятиме мито — 20%. Тарифна ставка для Китаю тоді становила 34%. Для окремих країн передбачено індивідуальні тарифи.

4 квітня Китай відповів на запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа нових підвищених мит, встановивши тарифи для всього американського імпорту товарів на рівні 34%. Вони почали діяти 10 квітня.

9 квітня більшість “взаємних” тарифів Трампа, були призупинені на 90 днів, однак для Китаю США підвищили митну ставку на імпорт до 125%. До цього тарифи на імпортні китайські товари та сировину складали 104%. У відповідь Китай запровадив додаткові 84% мит на імпортні товари із США.

10 квітня у Білому домі заявили, що ставка тарифів США на китайський імпорт зараз фактично становить 145%. Останній указ американського президента Дональда Трампа підвищує тарифи для Пекіну до 125% з 84%. Але це на додачу до 20% тарифу на фентаніл, який Трамп раніше запровадив проти Китаю.

11 квітня Китай підвищив мита на імпорт американських товарів з 84% до 125%, які почали діяти з 12 квітня. Водночас у Мінфіні КНР зазначили, що якщо Білий дім продовжить запроваджувати додаткові мита на експорт китайських товарів до США, Пекін проігнорує їх.

Джерело