Марія Лукова, мати прооперованого хлопчика. Суспільне Одеса
Операція була комбінованою, і для її проведення знадобилася спільна робота фахівців. За словами хірурга Юрія Карпенка, у цій ситуації самотужки впоратися було неможливо, тож довелося залучати додаткових спеціалістів. Зокрема, дитячі кардіохірурги допомагали знайти надзвичайно тонку підключичну вену за допомогою ультразвукового обладнання.
"Секрет нашого успіху в тому, що ми імплементували електрод не в м'яз (серцевий м'яз, права шлуночка), а в саму провідну систему серця. За нашими даними, це перший випадок, який ми знайшли в літературі, в таких маленьких дітей. Ми влучили саму цю провідну систему серця, цю ліву ніжку і отримували чудовий електрофізіологічний і механічний результат. Тобто спершу електричний струм, а далі це скорочення серця ми забезпечили", — зазначив лікар.
Юрій Карпенко, лікар-хірург. Суспільне Одеса
Операція стала унікальною, оскільки вперше у світі подібне хірургічне втручання провели дитині до року. Успішний результат привернув міжнародну увагу, і тепер українські лікарі отримали запрошення від Чиказького університету для публікації цього випадку в авторитетних медичних виданнях.
"Дітей до року — це перша операція у світі. Ми, як і всі, користуємося штучним інтелектом, Google, і таке решта. Все це можна перевірити.І саме тому такий резонанс стався в цій операції. Нам дуже приємно, що це зроблено в нашій державі, в Україні і в Одесі, в нашій лікарні", — пояснив лікар Юрій Карпенко.
Восьмимісячний хлопчик після операції на серці. Суспільне Одеса
Наразі маленький Гліб перебуває у реанімаційній палаті. Імплантований кардіостимулятор на 15 років забезпечить життєдіяльність серця хлопчика.
"Ми одужуємо, ми сильні. От нам обіцяють наступного тижня перевезти у звичайну палату", — додав батько Олексій.
Олексій Зотов, батько прооперованого хлопчика. Суспільне Одеса
Авторка: Анастасія Чорноморець