“Кожен день живу зі спогадами про Майдан”: у Запоріжжі вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні

Монумент “Честь і Гідність” у Запоріжжі, 20 лютого 2025 року. Владислав Киящук/Суспільне Запоріжжя

Монумент “Честь і Гідність” у Запоріжжі, 20 лютого 2025 року. Владислав Киящук/Суспільне Запоріжжя

До пам'ятного монументу прийшли близько 50 людей, зокрема й учасник Революції Гідності Борис Данилюк.

Борис Данилюк, учасник Революції Гідності. Суспільне Запоріжжя"Прийшов, щоб люди не забували, щоб люди могли вшанувати пам’ять героїв, і згадати, за що саме стояли хлопці та дівчата на Майдані. З 2014 року, оскільки був учасником, я кожен день живу зі спогадами про Майдан. Я пам’ятаю той гімн, який звучав в Києві на Майдані Незалежності, коли всі його співали — кращого гімну я ще не чув", — поділився Борис Данилюк.

Жителі Запоріжжя, які прийшли до монумента “Честь і Гідність” у Запоріжжі, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, 20 лютого 2025 року. Владислав Киящук/Суспільне Запоріжжя

Квіти, які жителі Запоріжжя поклали до монумента, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні, 20 лютого 2025 року. Владислав Киящук/Суспільне Запоріжжя

Також вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні прийшов й батько загиблого запоріжця Сергія Синенка, який з перших днів був активним учасником Революції Гідності.

Петро Синенко, батько Героя Небесної Сотні Сергія Синенка. Суспільне Запоріжжя"Сергій у 34 роки загинув. Він долучився до боротьби за нашу незалежність. За те, щоб жити гарно. Вільно дихати. В нас як конкуренція була. Ми з дружиною і самі були на Майдані, потім — і він. Пишаємося тим, що в нас був такий син. Ми пишаємося тобою — я мало йому казав такого", — розповів Петро Синенко, батько Героя Небесної Сотні.

Викарбуване на монументі ім’я Сергія Синенка, який загинув під час Революції Гідності. Владислав Киящук/Суспільне Запоріжжя

Більше про Героїв Небесної Сотні Сергія Синенка та Василя Сергієнка

Сергій Синенко — учасник Київського та Запорізького Євромайданів, а також Автомайдану. 13 лютого 2014 року чоловіка спалили в автомобілі за 20 кілометрів від Запоріжжя.

Посмертно його нагородили званням Героя України, а у 2016 році — в Запоріжжі перейменували вулицю на його честь.

Герой Небесної Сотні Сергій Синенко. Фото: nebesnasotnya.com

Журналіста Василь Сергієнко народився в місті Корсунь-Шевченківський, що в Черкаській області. Згодом переїхав до Запоріжжя, де близько 5 років працював кореспондентом газети “Запорізька правда”.

У 2009 повернувся на Черкащину. З перших днів брав участь у Революції Гідності. 5 квітня 2014 тіло Василя Сергієнка знайшли закопаним у лісі за 12 кілометрів від міста Корсунь-Шевченківський.

Герой Небесної Сотні Василь Сергієнко. Фото: Суспільне Черкаси

День Героїв Небесної Сотні в Україні

Щорічно 20 лютого, згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року "Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні", в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні.

18 лютого 2014 року силовики почали "зачистку" Майдану від учасників Революції Гідності. За даними музею Революції Гідності, за день тоді загинули 29 пікетувальників, ще близько 500 були поранені.

20 лютого 2014 року у Києві загинула найбільша кількість мітингувальників Євромайдану — 48.

Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013-2014 років і п'ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, назвали Героями Небесної Сотні.

Джерело