“Це найбільш перспективна військова професія”: як готують пілотів FPV-дронів в Одесі

Школа пілотів FPV-дронів в Одесі. Суспільне Одеса

Від симулятора до реального польоту

Тримати висоту, зберігати координацію та точно маневрувати дроном — ці вміння — результат тривалих тренувань, розповідають Анастасій та Олександр, випускники школи. Чоловіки — майбутні пілоти FPV дронів-камікадзе. Вони завершили навчання у спеціалізованій школі Kill House від 3 штурмової бригади.

На курс підготовки пілотів беруть як військових, так і цивільних. Навчання триває до 9 днів. Для того, щоб отримати дозвіл на польоти, всі учасники школи повинні пройти теорію та іспит на симуляторі, де відпрацьовуються базові вправи з керування дроном.

FPV-дрон. Суспільне Одеса

Пульт управління дроном-камікадзе. Суспільне Одеса

"Це як уперше сісти на велосипед"

Анастасій згадує свої перші польоти після тренувань на симуляторах:

"Я пам’ятаю свої перші польоти вже фізичні, після симулятору… Мені сподобалось відчуття інерції, що є у цих дронів, які використовуються на лінії бойового зіткнення. Це можна порівняти з тим, як вперше їдеш на велосипеді, коли тобі вже все вдалось і ти можеш спрямовувати його туди, куди захочеш".

Анастасій. Суспільне Одеса

Зйомка природи — до війни, керування бойовими дронами — після

Олександр також пройшов курс. Він мав досвід управління дронами у цивільному житті. Знімав фото та відео природи в українських горах.

"Найважчим для мене було навчитися керувати дроном, відпрацювати ці всі мікрорухи пальцями. Це загалом можна порівняти дуже добре з керуванням авто на механічній коробці і на автоматі. Якщо "Мавік" — це автомат, він все робить за тебе, то FPV — це механіка. Там, якщо ти щось не те зробив, то проблем буде купа".

Олександр. Суспільне Одеса

Олександр під час управління дроном-камікадзе. Суспільне Одеса

"Дрон-камікадзе зі звичайних деталей"

Інструктор школи FPV-дронів "Kill House" на позивний "Сєба" пояснює, що дрони, які використовуються для атак, є простими у складанні, проте вимагають точних налаштувань для бойових місій:

"Це можна сказати типовий 7-дюймовий дрон, про який всі чули. Він масово використовується, як камікадзе дрон. Тобто це дрон, який летить в один кінець. Збірка максимально проста з усіх тих цивільних елементів і компонентів, які можна знайти в інтернет-маркетах, в офлайн-маркетах, проблем з цим не виникає".

Інструктор школи FPV-дронів “Kill House” на позивний “Сєба”. Суспільне Одеса

Деталі дрона-камікадзе. Суспільне Одеса

Актуальність, перевірена боєм

Щоб програма відповідала реаліям фронту, інструктори регулярно їздять на передову. Про це розповідає ще один викладач школи — військовий із позивним "Оркестр":

"Основна наша мета — дати людині зрозуміти, що таке FPV. Потім, за власним бажанням, вона буде визначатися, що їй цікаво: чи потрапити у військо або, наприклад, бути інженером та десь бути присутній на виробництві дронів або десь на програмуванні. Це все також є дуже велика частина сфери FPV".

“Оркестр”, інструктор школи FPV-дронів. Суспільне Одеса

Як потрапити на навчання

Одеська школа FPV-пілотів — одна з чотирьох в Україні. Аналогічні заклади працюють у Києві, Львові та Черкасах.

  • Тривалість курсу — до 9 днів.
  • Вартість для цивільних — 8 тисяч гривень.
  • Для учасників бойових дій — 4 тисячі гривень.

Записатися можна через сайт Kill House або Telegram-канал 3-ї штурмової бригади.

Школа FPV-дронів “Kill House”. Суспільне Одеса

Джерело