Підозрюваний військовослужбовець РФ. Фото: Київська обласна прокуратура/Telegram
Правоохоронці з'ясували, що підозрюваний вдарив потерпілого прикладом автомата в спину, від чого він впав на землю. Надалі росіянин та його співслужбовці били українця ногами та зброєю по голові й тілу.
Зазначається, що після жорстокого поводження з цивільним, військовослужбовці залишили його лежачим біля будинку, а самі поїхали. Внаслідок тортур потерпілий отримав множинні садна, гематоми, переломи ребер та забої голови, спини, грудної клітини.
За ч.2 ст.28Вчинення кримінального правопорушення групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією, ч.1 ст.438Порушення законів та звичаїв війни Кримінального кодексу України підозрюваному загрожує довічне позбавлення волі.
Що відомо про розслідування злочинів російських військ в Україні
У грудні 2023 року глава МВС Ігор Клименко заявив, що від початку повномасштабного вторгнення українські поліцейські відкрили понад 105 тисяч кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів російських військових.
У вересні минулого року стало відомо, що слідчі Національної поліції розпочали 95 284 кримінальних провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями армії РФ та їхніми пособниками від початку повномасштабного вторгнення Росії.
Протягом 2022 року правоохоронцям вдалося ідентифікувати 91 російського військового, які чинили воєнні злочини на території Бучанської громади на Київщині. Загалом у цьому районі задокументовані понад 9 тисяч воєнних злочинів, скоєних солдатами РФ.
15 липня 2023 року генпрокурор України Андрій Костін повідомив, що українські суди винесли вироки 53 військовим РФ за скоєні воєнні злочини. Допомагати українським прокурорам розслідувати безпрецедентну кількість російських воєнних злочинів в Україні будуть Міністерство юстиції США та ФБР.
Станом на серпень минулого року Міністерство внутрішніх справ внесло до інформаційної підсистеми "Воєнний злочинець" відомості про 232 131 особу, з них 197 857 — це російські військові.
Також воєнні злочини РФ в Україні вивчають і громадські організації. Вони документують їх та збирають свідчення для трибуналу.