У Києві відкрили виставку, яка демонструє вплив вибухонебезпечних предметів на життя людей

Чоловік дивиться на фото з виставки “Defining Futures: Люди, команди і технології для мінної безпеки України”. Фото: ДСНС України

У Києві на Софійській площі відкрили фотовиставку "Defining Futures: Люди, команди і технології для мінної безпеки України". Експозиція демонструє вплив вибухонебезпечних предметів на життя в нашій країні.

Про це у Facebook повідомляє пресслужба Головного управління Державної служби із надзвичайних ситуацій Києва.

Зазначається, що виставку організували за підтримки ПРООН. В експозиції представлені світлини фотографа Джайлза Дьюлі, Уповноваженого ООН з прав людей з інвалідністю в контексті війни і розбудови миру.

"Завдяки цій виставці я сподіваюся розповісти про реалії забруднення мінами та вибухонебезпечними предметами території України. І якщо моя робота означає, що хоча б одна дитина не загине чи не постраждає, тоді все, що я роблю, буде варте того. Це моя мета", — сказав Дьюлі.

Олександра Євдокимова, розмінувальниця і керівниця групи HALO Trust, Бровари, Київська область, березень 2024 року. Фото: Джайлз Дьюлі

За словами фотографа, він понад 20 років документує вплив наземних мін і вибухонебезпечних предметів на життя цивільного населення в усьому світі, із 2015 року — в Україні.

Він, зокрема, зауважив, що нинішня серія фото вшановує хоробрість і рішучість тих, чия місія і мета — очистити землю від нерозірваних боєприпасів, а також віддає належне тим українцям, які постраждали від наземних мін. Експозиція також демонструє стійкість і має слугувати прикладом для усіх. Кожне фото на виставці про обов'язок, честь, гордість і служіння.

Сергій Пашолок, оператор БПЛА та Селім Гранквіст-Ахмед, менеджер з досліджень та розвитку HALO Trust, Бровари, Київська область, березень 2024. Фото: Джайлз Дьюлі

Зараз Україна є найбільш замінованою країною у світі, адже до 30% її території зазнали впливу війни та можуть бути забруднені наземними мінами та нерозірваними боєприпасами. За нинішніх темпів на повне очищення території можуть знадобитися десятиліття, зазначає фотограф.

Сергій Цвєтков, фермер, село Калинівка, Миколаївська область, березень 2024. Фото: Джайлз Дьюлі"Я хочу, щоб ми — уряд, громадські організації, представники бізнесу, кожен та кожна із нас запитали себе: чи робимо ми все можливе, щоб у спадщину майбутнім поколінням залишилася мирна, безпечна та вільна від мін Україна?", — сказав Дьюлі.

Відвідати виставку на Софійській площі можна до 19 квітня.

Що відомо про розмінування на Київщині

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. Також регулярно проводяться навчання саперів та планові роботи з розмінування територій.

Зокрема, у грудні минулого року снаряди і вибухівку знешкоджували в Обухівському районі Київщини. 12 березня цього року сапери працювали у Білоцерківському, а 5 березня — у Вишгородському районах.

Колишній голова поліції Київщини Андрій Нєбитов показав відео, як вибухотехніки знешкоджують російські снаряди.

Станом на середину червня 2023 року у Київській області піротехнічні служби знешкодили майже 210 тисяч вибухонебезпечних предметів. Також минулого року були визначені понад 17 тисяч гектарів території, де ще необхідна ліквідація боєприпасів. За різними оцінками, на повне розмінування регіону знадобиться від 30 до 70 років.

У лютому цього року в Бучанській громаді провели випробування української безпілотної машини для розмінування. Тестування провели з використанням справжньої міни. Машина після вибуху вціліла. Нова техніка зроблена на базі трактора, але з допрацюваннями, встановлене радіокерування. Також є можливість працювати по навігації.

Для розмінування сільськогосподарських земель Київщини вивчатимуть досвід Хорватії. У КОВА зазначила, що, станом на листопад 2023 року, першочергового розмінування потребують понад 10 тисяч га земель сільгосппризначення. Для цього потрібна належна кількість фахівців і розмінувальна техніка.

Джерело