У Києві розікрали понад 3,5 млн гривень під час ремонту мостів та розв’язок: підозру вручили підряднику

Міст у Києві. Фото: Telegram/Київська міська прокуратура

У Києві запідозрили підрядника у розкраданні понад 3,5 млн гривень під час виконання аварійних, відновних робіт по заміні гідроізоляції на Північному та Південному мостах, а також на естакадах та транспортних розв’язках

Про це інформує Київська міська прокуратура.

Згідно з матеріалами слідства, у 2022 році комунальне підприємство "Київавтошляхміст" уклало договір з приватною компанією на виконання аварійних, відновних робіт по заміні гідроізоляції на Північному та Південному мостах, а також на естакадах та транспортних розв’язках у Києві.

У звіт про виконання робіт підприємець вніс будматеріали, які були не передбачені договором, а також приписав додаткові послуги. У такий спосіб виконані роботи, за офіційною документацією, зросли на 3,5 млн гривень. Та попри це, інженер комунального підприємства завізував ці документи.

"Керівник підрядної організації вніс відомості до актів виконаних робіт, зазначивши, зокрема, матеріали, не передбачені договором та тендерною документацією, що призвело до подорожчання вартості проєкту. Також було виконано додаткові роботи, не передбачені кошторисом та договором, що також призвело до додаткових витрат", — йдеться у повідомленні.

Директору підприємства повідомили про підозру за фактом заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України). Йому загрожує до 12 років в'язниці.

Раніше в межах цього ж кримінального провадження окружна прокуратура повідомила про підозру керівнику та головному інженеру комунального підприємства за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). Йому загрожує до 5 років в'язниці.

Джерело