Волонтери випустили у київському парку врятованих кажанів

Кажан у руці людини. Фото: НПП “Голосіївський”/Facebook

У столичному парку волонтери випустили на волю майже 300 реабілітованих кажанів. Охочі кияни могли погодувати тварин та допомогти випустити їх на природу.

Про це повідомили у Facebook у пресслужбі Національного природного парку "Голосіївський".

Зазначається, що наразі в Україні зареєстровано 28 видів кажанів, 8 видів живуть на території НПП "Голосіївський". Всі вони занесені до Червоної книги та потребують охорони, оскільки їхня популяція поступово втрачає середовища існування, а також на тварин впливає забруднення та інші антропогенні фактори.

Черга людей, які допомагали випускати кажанів на природу. Фото: НПП “Голосіївський”/Facebook

Кажани відіграють ключову роль у збереженні здоров'я наших екосистем. Вони є одними з найкращих природних контролерів комах, адже один кажан за ніч може з'їсти до 3000 комах, кажуть екологи.

Кажан у руці людини. Фото: НПП “Голосіївський”/Facebook

"Це не тільки допомагає контролювати популяцію шкідників, але й зменшує потребу в хімічних пестицидах, що, в свою чергу, корисно для нашого здоров'я та довкілля. Крім того, деякі види кажанів запилюють рослини та розносять насіння, сприяючи відновленню лісів", — йдеться у повідомленні.

Екологи нагадують, що кажани:

  • не агресивні до людей і не нападуть просто так
  • не п'ють кров і не плутаються у волоссі
  • не передають хвороб повітряно-крапельним шляхом
  • не нищать матеріали оселі/будинку, де сплять

За сприяння Українського Центру реабілітації рукокрилих цієї зими було врятовано 6500 кажанів. В цьому центрі працюють вчені, які не тільки рятують, але і вивчають життєдіяльність тварин.

Раніше повідомлялося, що у Полтаві 1500 кажанів знайшли під час ремонту балкона у багатоповерхівці. Тварини, яких вдалося врятувати, до початку квітня були на реабілітації, їх лікували та годували личинками жука. Наразі дві сотні врятованих кажанів потребують додаткового догляду й поки лишатимуться у Центру реабілітації рукокрилих. 700 тварин випустили у місцевому дендропарку.

Що відомо про тварин і птахів на Київщині

У Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику живе та зимує рідкісний сичик-горобець. Це найменша сова фауни України. На заповідній території виявили 39 місць перебування цих птахів. Загальна чисельність може сягати 50-60 пар.

Також у заповіднику фотопастки зафіксували рись євразійську. Цей вид зник з території українського Полісся минулого століття. Водночас у чорнобильському ставку-охолоджувачу повністю перевелися величезні соми.

Ще на території Чорнобильського заповідника фахівці помітили новий для Полісся вид великих хижих ссавців. Йдеться про шакалів. Їхні сліди й раніше помічали — лапка цієї тварини компактна, а між подушечками майже нема проміжків. Наразі змогли побачити і самого хижака.

За останні кілька років лісівники фіксують збільшення популяції козуль у мисливських угіддях Столичного лісового офісу. Цієї зими лісівники нарахували на 370 особин більше, ніж торік.

У філіях Столичного лісового офісу державного підприємства "Ліси України" завершився щорічний зимовий облік мисливських тварин. Загалом нарахували 4,9 тисячі копитних тварин, 8,8 тисячі хутрових звірів та 2,2 тисячі птахів. "Перепис" проводили упродовж січня-лютого з дотриманням заборон і обмежень, які встановлені на період дії воєнного стану.

Заборона на проведення полювання в умовах воєнного стану призвела до зростання чисельності копитних, зокрема оленів благородного і плямистого. Збільшилася і кількість зайців-русаків, борсуків та куниць лісових.Також спостерігається стрімке зростання чисельності вовків.

У Голосіївському парку Києва фотопастки зафіксували диких тварин. Науковцям вдалося виявити присутність козуль або сарн європейських (Capreolus capreolus), кабанів диких (Sus scrofa) і навіть голуба лісового (Columba palumbus). Зафільмували і зустрічі трьох особин лося (Alces alces) із Червоної книги України.

Джерело