Верхівка паски: що про новий продукт думають жителі Дніпропетровщини та священник

Верхівки паски в одному з супермаркетів Дніпропетровщини. Суспільне Дніпро

На полицях одного з мережевих супермаркетів України з’явився новий продукт до Великодня: паска, що складається тільки з верхівки. Її вартість — 50 гривень за одну одиницю.

Що про таку варіацію святкової випічки думають мешканці Дніпропетровщини та священник — дізналися кореспонденти Суспільного.

Думка жителів регіону

Жителька Самару Любов розповіла: купувати таку паску — принципово не буде, адже вважає це порушенням традицій, що передалися від минулих поколінь.

"Я прихильник традиційної паски. Це наше надбання. Навіщо це змінювати? Я сама роблю сирну та звичайну паску. Але якщо куплю, то куплю звичайну, традиційну", — сказала жінка.

Жителька Самару Любов. Суспільне Дніпро

Інша містянка Ольга розказала: планує придбати верхівку від паски для своїх дітей. Сама також планує з’їсти одну, адже це здійснення дитячої мрії, зазначила вона.

"В мене це асоціюється з дитинством. Найголовніше, що вона посипана. Ще можна додати зверху якихось звіряток і взагалі буде прикольно", — зазначила Ольга.

Жителька Самару Ольга. Суспільне Дніпро

Планує придбати для своєї дитини верхівку паски й Ірина. За її словами, в їхній родині святкову випічку готує бабуся, але все одно хоче спробувати новинку разом з сім’єю.

"Я в принципі паски не їм. Але мені здається, що це цікава "родзинка". І за таку ціну можна взяти, спробувати. Бо великі паски у два рази дорожче", — розповіла жінка.

Жителька Самару Ірина. Суспільне Дніпро

Чи можна освячувати верхівки паски — пояснення від священника

Освячувати таку паску — можна, зазначив священник Дніпропетровської Єпархії православної церкви Віталій Лопушанський. Розмір та форма святкової випічки — немає значення. Головне, додав священник, розуміти значення цього виробу.

"Немає якогось визначеного кулінарного рецепта, якою повинна бути паска. Сьогодні є більше можливостей їх випікати різними. Я ще не бачив ні одної, яка б суперечила якимось традиціям",— сказав він.

Секретар Дніпровської Єпархії ПЦУ Віталій Лопушанський. Суспільне Дніпро/Олеся Приходько

За словами священника, паска — це хліб, що символізує життя. Важливо лише, щоб вміст великоднього кошика під час освячення відповідав православним традиціям, зазначив Віталій Лопушанський.

Авторка — Мирослава Заблуда

Читати ще

Великдень 2025: як екологічно підготуватись до свята

Джерело