Коронавірус в Україні трохи пішов на спад, але все одно залишається велика кількість людей, які хворіють у важкій формі. Для них інфекція не проходить безслідно. Про наслідки COVID - 19 для пацієнта розповів кардіолог відділення кардіології Київської міської клінічної лікарні № 8 Олександр Яремчук.

Про прояви постковидного синдрому медик повідомив "Факт".

"Багато пацієнтів скаржаться на слабкість, сухий кашель, невисоку (субфебрильну) температуру — 37,2—37,3 градуса. Це прояви так званого постковидного синдрому. Нерідко турбує задишка. Вона може виникати, якщо розвивається легенева недостатність або COVID-19 ускладнився інфарктом, вірусним міокардитом. Щоб виключити "серцеву" причину задишки, потрібно зробити відлуння серця, а в більш складних ситуаціях — МРТ. Залежно від результатів обстеження лікар призначить препарати", - розповів Яремчук.

Також доктор розповів, як впоратися з дуже частим симптомом після інфекції - задишкою.

"Важливо частіше гуляти на свіжому повітрі, але в темпі, що не викликає утруднення дихання. Щоб швидше відновити легеневу тканину," роздихати " легені, можна в період одужання час від часу дихати через трубочку в баночку з водою. Корисно виконувати дихальну гімнастику, займатися йогою. Головне, щоб фізичне навантаження не викликало задишку", - зазначив медик.