В Україні 25 жовтня очікується проведення місцевих виборів у всіх областях країни.

Лікар-інфекціоніст вже спрогнозував можливий вплив цієї події на поширення коронавірусу в країні. Також він прокоментував можливість "самознищення" COVID - 19 і терміни винаходу вакцини. Про це в ефірі телеканалу Obozrevatel TV розповів лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Медик розповів, що Міністерство охорони здоров'я робить все, що можна зробити в цій ситуації для того, щоб зменшити ризик поширення коронавірусної інфекції під час виборів. Незважаючи на це, ризик зараження все ж є. “Ми не можемо повністю виключити ймовірність того, що хтось прийде з симптомами коронавірусної інфекції, хтось буде в масці, хтось без маски. Всі ці ситуації цілком можливі. Тому повністю виключити небезпеку інфікування ми, звичайно, не можемо. Наскільки це дасть нам приріст і чи будемо ми мати набагато більше нових випадків? Думаю, не буде набагато більше, але, звичайно, якийсь вплив на поширення інфекції-це може надати", — вважає медик.

Коментуючи "самоліквідацію" попередника коронавірусу, лікар зазначив, що у випадку в SARS-Cov-2 така можливість виключається. "Тут інша ситуація, ми бачимо, що коронавірус не самоліквідується. Але ми можемо бачити таку ситуацію, коли захворюваність піде на спад і більшість людей вже матиме колективний імунітет природним шляхом", — заявив медик. Також лікар розповів, що є можливість спаду захворюваності коронавірусом і винаходу вакцини одночасно. "Звичайно, ні я, ні будь-який інший експерт не може точно знати, як буде. Але я знаю, що так, бувало. Наприклад, якщо взяти SARS-1, який був ще в 2003 році, то ми якраз мали таку ситуацію, коли захворюваність пішла на спад до того, як була розроблена ефективна вакцина. Чи буде так зараз, я не знаю, але виключити це теж не можна", — зазначив медик. Нагадаємо, що раніше незалежний експерт Олександр Хмелевський розповів, коли коронавірус піде на спад. Читайте також, що інфекціоніст розповів, через скільки часу після контакту з хворим з'являться симптоми коронавірусу.