Президент Володимир Зеленський заявив, що в Україні потрібно посилити покарання для тих, хто не носить маски в громадських місцях.

Глава держави вважає, що штрафувати потрібно відразу на місці, без судів. Для цього потрібно поміняти законодавство, а робити це до місцевих виборів депутати не хочуть. Про це Володимир Зеленський заявив під час свого інтерв'ю чотирьом українським телеканалам, пише Обозреватель.

"Таке законодавство. Приймати рішення повинні депутати Верховної Ради. Ніхто перед виборами нічого не хоче робити. Питання не в монобільшості. Наші люди, я вважаю, сильно розслабилися. Я розумію, що втомилися, але не носити маски неправильно. Зміни в законодавстві повинні бути. Повинні знати: не носиш маску – відразу можна штрафувати. Але навіть це не так страшно. Страшно, коли збирають 20-30 тис.людей на концертах. Ми попереджали Дніпро, Одесу, Харків. Скрізь пішла хвиля. Там є кримінальні справи. Але таке законодавство», – сказав Зеленський. Нагадаємо, Кабінет Міністрів розробив новий законопроект, який повинен зобов'язати не просто надягати медичні засоби захисту, а й робити це правильно. За маски на підборідді доведеться платити 255 грн. "Для фізичних осіб штрафи порівняно невеликі - по суті йде навіть трохи зменшення штрафів, ніж зараз передбачено загальними правилами карантину", - презентував законопроект міністр юстиції Денис Малюська.

Якщо раніше за відсутність масок могли оштрафувати на 17 тис.грн, то зараз штраф буде неприємним, але посильним для будь-якого працюючого українця. Так, якщо, наприклад, прийти в торговий центр і надіти маску на підборіддя, оштрафувати можуть на 170 грн. А якщо порушити правила повторно, штраф становитиме вже 255 грн.