МОЗ з 2021 року встановить тарифи на надання медичної допомоги при пологах від 35 972 грн до 194 489 грн залежно від складності випадку.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, інформує Цензор.

Одним з пріоритетів міністерства зараз є надання медичної допомоги при пологах в повному обсязі - 100% допомоги - 100% громадян.

"Ми ставимо пріоритет на надання повного спектру медичних послуг під час пологів. Оскільки існують різні пологи за складністю, ми вводимо додаткові коефіцієнти", - заявив Степанов.

Наприклад, на звичайні пологи буде витрачатися Мінімальна сума, а на пологи з ускладненнями держава готова виділити велику суму. Міністр охорони здоров'я також відзначив лікування новонароджених, які перебувають у важких ситуаціях.

"Це коли дитина народжується з маленькою вагою і її потрібно рятувати, потрібно, щоб їй надали медичну допомогу в повному обсязі. Крім того, там досить дорогі ліки, які потрібні Цій дитині. Ми це теж порахували", – розповів Степанов на брифінгу.

За словами Степанова, тариф на пологи коливатиметься від 35 972 грн тис.до 194 489 гривень. Ці кошти платитиме лікарням держава.