В Україні з 1 лютого знизять тариф на газ. Якщо зараз ціна доходить до понад 9 грн за кубометр, то з наступного місяця всі платитимуть по 6,99 грн за куб.

Ось як зменшаться суми в платіжках.

Тільки газова плита:

3,28 кубометра на людину.

  • Було: 88,56 грн
  • Буде: 65,8 грн

Тільки газова плита, але без гарячої води:

5,39 кубометрів на людину.

  • Було: 145,3 грн
  • Буде: 113 грн

Є газова плита і газова колонка:

10,49 кубометра на людину.

  • Було: 283,2 грн
  • Буде: 219,9 грн

Опалення в будинку 100 квадратів (при споживанні 600 кубів):

  • Було: 5400 грн
  • Буде: 4194 грн

Після березня повернуться ринкові ціни

З часом конкуренція на ринку повинна вирівняти ціни. Зараз різниця між максимальним тарифом і мінімальним становить 41%. Поміняти постачальника може за лічені дні будь-який українець, але зробили це лише близько 7% сімей.

Чому так мало? Можливо, в цьому є провина і уряду, який не провів роз'яснювальну роботу. Деякі досі помилково вважають, що, наприклад, в багатоповерховому будинку постачальника можна міняти тільки всім будинком. Власне, будь-яка квартира може замінити постачальника за кілька днів і онлайн.

Координатор житлових та енергетичних програм "опори" Тетяна Бойко розповіла: насправді саме недобросовісні облгази і пов'язані з ними газзбути і роздули ціни. Тут, за словами експертів, повинні працювати регулятори: Антимонопольний комітет, Нацкомісія з питань енергетики та комунальних послуг.

Популярні новини зараз

Кто стоит за скандальным телеграм каналом “Дон Кихот”

Офис "полу­президента" Ермака: люди олигархов, спецслужбисты и фармацев­тический бизнес

У МОЗ назвали терміни появи вакцини від коронавірусу в Україні

Это стоит послушать! «Кукушку» Цоя сыграли на белoрусcких цимбалах. Видео

Показати ще

Регуляція на ринку потрібна, впевнений екс-міністр соцполітики Андрій Рева. "Ви можете не купити собі машину, але не можете залишитися без ліків. Держава Україна-соціальна, вона повинна забезпечити можливість скористатися необхідним. І газ серед цього. Обмеження максимальної націнки-це правильний крок, такий варіант ще в Кабміні Гройсмана пропонував віце – прем'єр Володимир Костіон", - розповів Рева.