Чесна ціна газу на нинішній опалювальний сезон - 4700 грн за 1 тис.м3, заявив колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

Питання ціноутворення на газ для населення в Україні набуває ознак великої фінансової афери, заявив в ефірі «Свободи слова на ICTV» колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Фрагмент виступу екс-глави Кабміну опублікований на його сторінці в Facebook.

«На початку опалювального сезону в Україні в сховищах було достатньо газу для проходження всього опалювального сезону. У жовтні газ коштував на рівні 4,7 грн за 1 м3. Звідки з'явилася ціна в 7 грн, а з доставкою – всі 10 грн?» - сказав Гройсман.

За його словами, влада, встановлюючи різні обмеження в якості "великої послуги«, просто»шахраює".

"Чесна ціна газу на цей опалювальний сезон - 4700 грн за 1 тис.м3. Решта - ви (влада) просто забираєте у людей гроші», – підкреслив екс-прем'єр.

Він також зазначив, що нестача грошей для виплат субсидій є складовою частиною кризи в країні, так як в держбюджеті України на 2021 рік газ прораховувався за ціною 4,7 грн за 1 м3.

"Безвідповідальна політика чинного уряду призводить до страждань людей», – резюмував Гройсман.

Уряд України на позачерговому засіданні 18 січня встановив граничну ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за м3. Ціна діятиме до кінця карантину, введеного у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19, або до кінця опалювального сезону. Кабмін очікує, що НКРЕКП обмежить тарифи на розподіл газу до 1,79 грн.

Рішенню Кабміну передувало різке підвищення з січня 2021 року вартості природного газу. Згідно з тарифами 55 газопостачальних компаній, в поточному місяці газ населенню повинні продавати за ціною від 6,99 до 10,8 грн за 1 м3. Підвищилися і тарифи на тепло (середньозважений тариф для 23 генеруючих компаній встановлено на рівні 1121,71 грн/Гкал). Зросли майже в два рази також тарифи на розподіл газу.

Збільшення тарифів призвело до протестів під загальною назвою «Стоп тарифний геноцид». Люди виходили на вулиці в багатьох регіонах, у тому числі в Прикарпатті, Полтавській, Харківській, Львівській, Одеській, Чернівецькій, Донецькій, Закарпатській, Херсонській, Чернігівській, Житомирській областях. У деяких населених пунктах протестувальники перекривали дороги і пікетували облдержадміністрації. Протести не припинилися після обіцянки Кабміну встановити держрегулювання цін на газ. 25 січня незадоволені приходили до офісу президента в Києві.