Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства спрогнозувало зростання інфляції на початку 2021 року.

"Слід очікувати, що процес поступового насичення економіки грошима з метою її пожвавлення, очевидно, сформує більш вагомий тиск на цінову динаміку в результаті накопичувального ефекту, який, швидше за все, істотно проявиться тільки на початку наступного року", - йдеться в огляді інфляції за серпень, який підготувало відомство, передає obozrevatel.com.

У Мінекономіки додали, що в серпні 2020 року споживчі ціни сезонно знижувалися, але в річному вимірі інфляція зросла до 2,5%.

Це стало наслідком підвищення вартості комунальних послуг минулого місяця через значне подорожчання природного газу (+37,7%).

"В даний час, незважаючи на деяке пом'якшення, з точки зору попередження інфляційних ризиків, політики НБУ, цінова динаміка знаходиться в прогнозованому тренді (5,9% на кінець року) і відповідає загальній тенденції позитивного розвитку економіки", – резюмували представники відомства .