Продаж діагнозів про непридатність до служби у війську: у Києві судитимуть лікаря, експрацівника ВЛК

Правоохоронці затримують лікаря ВЛК за підозрою у корупції. Поліція Києва

Столичні правоохоронці завершили розслідування і направили матеріали справи до суду щодо лікаря-невропатолога, який був працівником військово-лікарської комісії (ВЛК). Його підозрюють у підробленні діагнозів щодо непридатності до служби в зоні бойових дій.

Про це повідомили у пресслужбі поліції Києва.

Поліцейські затримали лікаря ВЛК у лютому. За даними слідства, за 2 тисячі доларів США він звільняв військовозобов'язаних від служби в зоні бойових дій.

"Будучи в складі військово-лікарської комісії, обіцяв надати висновок щодо наявності у військовозобов’язаного хвороби, згідно з якою той визнавався непридатним до служби у зоні бойових дій, а мав перебувати лише в тиловому забезпеченні", — розповіли у поліції Києва.

У поліції стверджують, що затримали невропатолога "на гарячу". Він саме отримував частину вигороди за фейковий діагноз.

"Правоохоронці затримали фігуранта під час передачі йому другої частини обумовлених коштів у розмірі 40 000 гривень та на час слідства підозрюваний перебував під вартою", — йдеться у повідомленні поліції.

Якщо у суді провину лікаря доведуть, то йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

У Верховній Раді підтримали в першому читанні законопроєкт 12442, який посилює кримінальну відповідальність для представників ТЦК та ВЛК. Депутати вже подали всі поправки до цього документа, тож попередньо, за нього можуть проголосувати у другому читанні вже у квітні. Суспільне розповідає, що саме пропонують змінити в законопроєкті та як він працюватиме.

Реформа ВЛК

30 листопада 2024 року Міністерство оборони спільно з Міністерством охорони здоров’я представили проєкт реформи ВЛК, який має на меті суттєво змінити застарілу систему. Впровадження реформи відбуватиметься у три етапи та має завершитися у листопаді 2025 року.

Реформа дозволить розділити рішення ВЛК на два окремі набори даних — медичний і адміністративний. Одні фахівці проводитимуть медичний огляд для ВЛК, а інші — аналізуватимуть анонімізовані результати цих медоглядів.

Для проходження військово-лікарської комісії більше не потрібно буде йти до ТЦК. Військовозобов’язані зможуть самостійно обрати лікарню, де проходитимуть медогляд. Дані звідти потраплятимуть в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).

У січні 2025 року Міноборони запровадило електронні направлення на ВЛК у застосунку "Резерв+". Також з 1 квітня усі висновки й постанови комісій формуються в електронному вигляді.

Читати ще

Ухилення від мобілізації: затримали посадовця КМДА за підозрою у фіктивній інвалідності

Читати ще

Підробляв документи, завдяки яким незаконно бронювали працівників: у Києві судитимуть ексінженера держпідприємства

Джерело