Скандально відомий одіозний екскерівник Держархбудінспекції України Олексій Кудрявцев, як відомо, був звільнений із посади наприкінці 2018 року за безпосереднього втручання Генерального прокурора України через безпрецедентний рівень корупції в будівельній галузі.

При цьому приводом для прийняття Кабінетом Міністрів України такого рішення стало встановлення не менш скандального факту – Кудрявцев має підробний диплом про вищу будівельну освіту з Молдавського ВНЗ.

Треба віддати Олексію Віталійовичу належне: за три роки на посаді він примудрився створити «будівельну бригаду» підпорядкованих йому співробітників центрального апарату Інспекції. Ці люди посіли ключові адміністративні посади.

До цієї «бригади» увійшли насамперед такі особи:

Олександр Строкач – директор Департаменту держархбудконтролю та нагляду;

Ірина Тірель – заступниця директора Департаменту держархбудконтролю та нагляду

Сергій Шевченко – директор Департаменту нормативно-правового забезпечення;

Олена Бочарова – заступниця директора Департаменту нормативно-правового забезпечення;

Вікторія Христенко – начальниця Управління роботи з персоналом та документообігу;

Ольга Куделко – заступниця начальника Управління роботи з персоналом та документообігу;

Людмила Каракаш – завідувачка Сектору контролю;

Ольга Туній – начальниця Управління оргзабезпечення та зав’язків із громадськістю і ЗМІ;

Юрій Бездоля – начальник Відділу взаємодії з правоохоронними та контролюючими органами;

Популярные статьи сейчас

В обнимку с советником. Главу АМКУ застукали в пикантном месте

Осложнения при коронавирусе: названы ранние признаки надвигающейся опасности

Власть спрогнозировала туристический бум в Украине в 2022 году

Доигрались: В Украине владельцев евроблях полиция может штрафовать на месте

Показать еще

Алла Бердянська – директорка Фінансового Департаменту;

Світлана Лобановська – начальниця Відділу обліку розрахункових операцій.

Максим Лобок – завідувач Сектору інформаційних технологій;

Із керівників територіальних органів це перш за все:

Ярослав Старущенко – заступник керівника тероргану Київської області.

Євген Рябокобила – в. о. керівника Дніпропетровського тероргану;

Василь Буюклі – керівник Одеського тероргану;

Павло Панасюк – керівник Донецького тероргану;

Євгенія Іванська – керівниця Харківського тероргану;

Віталій Лалакулич – керівник Закарпатського тероргану;

Ірина Солоннікова – керівниця Запорізького тероргану;

Роман Желих – керівник Львівського тероргану;

Олена Морозова – керівниця Полтавського тероргану;

Антоніна Бойко – керівниця Хмельницького тероргану.

Після принизливого звільнення в грудні та до часу призначення нового керівника Інспекції наприкінці березня, тобто за три місяці, Олексій Віталійович завдяки своїй команді налагодив ефективну нелегальну економічну діяльність через так звані бек-офіси.

Навіть призначення на посаду нового очільника Інспекції не завдало Олексію Кудрявцеву відчутних перешкод. Тогочасне законодавство про державну службу не дозволяло швидко звільнити корумпованих чиновників із посад, а саму схему діяльності Кудрявцева безпосередньо координували чинний тоді Міністр регіонального розвитку та будівництва Геннадій Зубко й профільний заступник Міністра Лев Парцхаладзе.

Але Кудрявцев також мав на меті повернутися до легального керування будівельною галуззю. Для цього він вдався до судового оскарження в суді розпорядження, відповідно до якого підставами його звільнення зазначено: вчинення дисциплінарних проступків, передбачених пунктом 1 (порушення Присяги державного службовця) та пунктом 10 частини другої статті 65 Закону України «Про державну службу» (подання під час вступу на державну службу недостовірної інформації про обставини, що перешкоджають реалізації права на державну службу, а також неподання необхідної інформації про такі обставини, що виникли під час проходження державної служби).

Проте в ході судового розгляду справи виявлено фальсифікацію Кудрявцевим даних, наданих до Кабміну та до Мінрегіону, через що Державним бюро розслідувань України в 2019 році порушено кримінальне провадження, досудове слідство по якому наразі триває.

Допомога ж Олексію Кудрявцеву надійшла від новоспеченого керівництва Мінрегіону та Кабміну.

Завдяки внесенню Верховною Радою України у вересні 2019 року змін до Закону України про державну служб було звільнено разом понад десяток керівників центральних органів виконавчої влади.

У ході цих подій Кудрявцев за кураторства Зубка та Парцхаладзе, які нікуди не поділися з орбіти будівельних афер, а лише відійшли у тінь, зміг забезпечити лояльне ставлення нової міністерки Олени Бабак. Завдяки цьому виконувачем обов’язків Голови ДАБІ призначено його протеже Олександра Строкача, а виконувачем обов’язків директора Департаменту дозвільних процедур, найбільш дохідного підрозділу, – Ярослава Старущенка.

Для себе ж Кудрявцев виклопотав місце профільного заступника Міністра розвитку громад та територій України, відповідального за будівельну галузь.

Проте з’явилися реальні перешкоди. Судовий спір Кудрявцева з Кабміном щодо скасування розпорядження про звільнення, та кримінальне провадження про фальсифікацію шкодили його репутації. І Кудрявцев відмовився від позовних вимог. Але цим він лише задокументував, що його звільнили на законних підставах. Але у справі про фальсифікацію Кудрявцев безсилий попри всі зв’язки – йому готують до вручення підозру.

Але попри це Кудрявцев завдяки активній підтримці збоку Зубка та Парцхаладзе фактично оселився в Міністерстві розвитку громад та територій України, намагаючись отримати призначення призначення на посаду заступника Міністра з питань будівельної галузі.

А між тим особи, яким довірено тимчасове керування Інспекцією, Олександр Строкач та Ярослав Старущенко, самі опинилися на межі грандіозного корупційного скандалу щодо конкурсів на керівні посади в ДАБІ.

Так, Строкач примудрився впровадити в Національному агентстві України з питань державної служби власну схему незаконного проходження конкурсу на посаду Голови Держархбудінспекції. Спершу він завів на тест із перевірки знань іноземної мови «технічного кандидата» Бартушенка, у якого в присутності контролерів та під об’єктивами камер просто списав правильні відповіді. Потім, користуючись повноваженнями в. о. Голови Інспекції, взяв участь у конкурсі Держархбудінспекції на посаду керівника тероргану Дніпропетровської області, під час якого без камер спостереження пройшов тест на знання законодавства й отримав найвищу кількість балів. А результати пред’явив Комісії НАДС України.

А Ярослав Старущенко в тесті на посаду директора Департаменту дозвільних процедур виконував завдання, що не відповідають рівню посади – комісія розробила їх спеціально для нього.

Підводячи риску, варто сказати, що завдяки «змінам» у системі держархбудконтролю маємо наразі в керівництві Інспекції мінімум двох відвертих шахраїв, які контролюють всю будівельну галузь країни. А зовсім скоро матимемо профільним заступником Міністра з питань будівництва особу, яку звільнили з посади за порушення Присяги  і яка надала до Уряду недостовірні відомості про свою освіту, фігуранта кримінального провадження компетенції ДБР.

Це змушує оприлюднити і винести на суд громадськості всю систему будівельних схем та афер державних органів влади (ВРУ, КМУ, Мінрегіону, Держархбудінспекції) та ролі в цих схемах державних службовців.

Невже ця ситуація влаштовує Уряд та профільне Міністерство? Хто відкриє очі керівництву держави на таку картину в будівельній галузі? Чому б не забезпечити проведення повного перезавантаження системи держархбудконтролю, змивши з неї як самого повелителя будівельних схем Кудрявцева, так і всю його «будівельну бригаду»?