Віктор Каспрук переконаний, що найбільшою помилкою нинішньої влади стало бажання провести вибори під час війни і пандемії.

Про це політолог розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи можливість політичної кризи в Україні через останні події, Каспрук зазначиа, що не бачить для цього ще критичної точки, однак зауважив, що влада Зеленського абсолютно не готова до тих викликів, які сьогодні постали перед ними.

«Якщо говорити стратегічно, то оскільки газу закачано нормально, я думаю, що не замерзнемо. А криза влади наступила не тоді, коли Зеленський потрапив в лікарню, вона наступила вже досить давно, тому що до влади прийшла команда, яка не була достатньо підготовлена до таких викрутів, які ставить перед Україною коронавірус, економічна ситуація в країні і політична нестабільність. Тобто я думаю, що ні Зеленський, ні його оточення не розуміють, яка країна їм дісталася в спадок. Порошенко розумів все це підводне каміння, він якось міг це все обходити, але треба робити похибку на те, що при Порошенко не було коронавірусу», - пояснив він.

Політолог підкреслив, що Зеленським було допущено критичні помилки, які підтверджують його абсолютну некомпетентність як політика і головнокомандуючого.

«А зараз допущено кілька стратегічних помилок, тобто децентралізацію в жодному разі не можна було проводити під час війни з Росією. Не було запущено програму свободи дій, тобто провести щось на зразок НЕПу, який більшовики провели майже сто років тому. Тобто фактично малий і середній бізнес не має шансів, а це все основне, що наповнює державний бюджет, мало б наповнити державний бюджет в Україні, і що наповнює по всьому світу. Тобто люди прийшли і отримали величезне задоволення від влади, але влада, в першу чергу, це відповідальність. Тобто команда не готова, але, з іншого боку, немає механізму, як усунути команду Зеленського від влади в легітимний спосіб, і немає часу, щоб Зеленський міг навчиться тонкощам президентської роботи, тому що виклики набагато переважають рівень його розуміння, мені здається», - каже співрозмовник.

Віктор Каспрук також наголосив, що вибори під час війни неприпустимі, однак влада на це не зважала, а люди ще вірили у те, що Зленський стане тим месією, який їх врятує.

«Тобто ситуація досить критична, вона, можливо, найбільш критична за всі часи нашої незалежності. І тут ще треба розуміти такий момент, коли вирішили проводити президентські вибори під час війни - це теж була помилка, і багато експертів про це писали, тому що ясно, що народ знаходиться в досить важкому економічному стані. Народ як в Росії, так і в Україні зомбований телевізором, люди вірять, що прийде месія. Але месія у нас вже був Ющенко, другий месія - Зеленський. І що від таких месій виходить, ми вже знаємо. На жаль, все може дійти до того, що якійсь політичній силі прийдеться брати відповідальність на себе. Знову ж таки, існує негативний приклад, коли більшовики взяли відповідальність на себе, і ми знаємо, що після цього все вийшло», - резюмував політолог.