У минулих матеріалах ми вже розповідали як ведуть свій незаконний бізнес у ТОВ «Ліс Кодри» місцеві «царьки» Макарівського району Іван та Матвій Євсеєнки разом зі своїм другом та партнером по бізнесу Андрієм Євтушенком та чому депутат-вбивця Євсеєнко знову на волі та чого боятися суспільству і місцевим жителям?.

Сьогодні ми розкажемо правду про те, чому злочинець, засуджений за до 6 років ув’язнення за скоєння смертельного ДТП, і досі займає посаду депутата Макаріської районної ради та не дивлячись на судову заборону спокійно їздить на автомобілі без жодних побоювань.

Злочинець і «місцевий господар»

У 2015-му Матвій Євсеєнко став депутатом Макарівської районної ради від Блоку Юліі Тимошенко. Макарів - селище міського типу в Київській області. Тобто - прекрасне місце для просування своєї кар'єри. Але, Євсеєнко зумів завершити свою кар'єру одним вчинком.

29 липня 2016 року Євсеєнко вчинив смертельне ДТП у столиці. Одна людина загинула, інша опинилась в реанімації і ще довго проходила процес реабілітації. Через рік після цього Святошинський районний суд визнав Євсеєнка винним за ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу і засудив до 6 років тюремного ув'язнення.

(Авто Євсеєнка та потерпілих)

(Матвій Євсеєнко на суді)

Пройшло всього три роки, а Євсеєнко вже знову спокійно гуляє на свободі і продовжує керувати власним автомобілем, займаючись незаконним бізнесом з деревообробки разом зі своїми соратниками - братом Іваном і Андрієм Євтушенком. Здавалося б - де справедливість? Чому Євсеєнко не в тюрмі, програвши апеляції і касації у справі - звичайній людині не розібратися.

Проаналізувавши дані в Єдиному реєстрі судових рішень, ми зайшли у ще більший ступор. У реєстрі відсутні будь-які судові рішення про можливе застосування до нього закону про амністію, умовно-дострокове звільнення або про заміну не відбутої частини покарання на більш м'яку міру, а це значить, що його не звільнили від позбавлення волі. Чому так сталося ми запитали у правоохоронних органах, однак на день публікації відповіді не було.

Лже-депутат від БЮТ

Ще більш вражає те, що Матвій Євсеєнко продовжує займати посаду депутата місцевої ради, хоча згідно українського законодавства його повноваження, як депутата, повинні бути припинені автоматично одразу після засудження. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 5 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», повноваження депутата місцевої ради припиняються достроково за наявності підстав, засвідчених офіційними документами, без прийняття рішення відповідної ради у разі набуття чинності обвинувального вироку суду, за яким його засудили до позбавлення волі. Таким чином, починаючи з 12.09.2017 повноваження Матвія Євсеєнка, як депутата Макарівської районної ради Київської області, припинилися.

Ось доказ:

(Витяг із закону)

Однак, попри це, незважаючи на імперативну норму і законодавчу заборону, з вересня 2018 року Євсеєнко незаконно продовжує брати участь як депутат в роботі Макарівської районної ради 7 скликання. Більше того, у складі комісій райради лже-депутат вирішує соціально-економічні питання, питання інвестиційного розвитку, капітального будівництва, архітектури та інших інфраструктур району, бере активну участь в роботі сесій та голосує за рішення. Як лже-депутат звертається до районних органів місцевого самоврядування, хоч і не має на це жодних законних підстав, як «депутат» погрожує жителям селища Кодра, посадовцям селищної ради та при цьому через зв’язки із владою Макарівського району «кришує» підприємницьку діяльність своєї родини та особистих бізнес-проектів, які незаконно збагачують його та його партнерів.

Відповідно до закону, такі дії Євсеєнка підпадають під кримінальну статтю, а саме це ніщо інше як - самовільне присвоєння владних повноважень і незаконне користування гарантіями депутатської роботи. Будь-яка людина розуміє – за це чітко передбачена кримінальна відповідальність і як нам стало відомо, 5 жовтня правоохоронні органи зареєстрували відповідне кримінальне провадження та розпочали розслідування.

Популярные статьи сейчас

В Украине отменят бумажные трудовые книжки, а пенсии будут назначать по-новому

Политолог озвучил версию, почему Порошенко хранит дома почти 2 миллиарда гривен

После вакцины Pfizer начались массовые смерти в Европе. Что происходит?

Врач рассказал, как лечиться от коронавируса дома

Показать еще

(копія витягу)

За вчинення цього злочину Євсеєнка знову можуть відправити у звичне за кілька років місце – за грати, але все залежить тільки від справедливого та незалежного розслідування, на яке суспільство та місцеві мешканці покладає великі надії.

Більше того, незважаючи на самовільне привласнення владних повноважень і на те, що по-закону депутатські повноваження Євсеєнка припинені, керівництво Макарівської райради видає офіційну довідку, що він і далі є чинним місцевим депутатом. На лице – правовий абсурд та нехтування закону. Про яке дотримання Конституції і законів може йти мова? Видача цієї довідки лже-депутату свідчить тільки про одне - або керівництво Макарівської ради свідомо перевищило повноваження, за що має відповісти згідно кримінального закону, або посадовці районної ради «кришують» Євсеєнка через власні інтереси.

У цьому контексті варто звернути увагу на ще один красномовний факт - як лже-депутат Євсеєнко подає декларації в НАЗК, хоча це пряме порушення закону, а саме - антикорупційного законодавства. До слова, відповідні матеріали також направлено у Національне агентство з питань запобігання корупції. Залишається сподіватися, що контролюючі органи не залишать це питання без уваги та відреагують належним чином, а ми за цим обов’язково прослідкуємо.

Позаяк, залишається незрозумілою позиція органів державної влади та місцевого самоврядування щодо вказаних правопорушень, а причини бездіяльності їх посадових осіб щодо усунення порушень і відновлення прав територіальної громади та виборців не піддаються ніякому виправданню.

Одне зрозуміло точно - не маючи законних повноважень і видаючи себе за депутата району Матвій Євсеєнко позбавив територіальну громаду і жителів району можливості вираження і захисту своїх інтересів, а також активної участі в здійсненні місцевого самоврядування. Виборців про суті позбавили права надавати своєму депутату доручення і реалізовувати своє право відповідно до закону.

Поряд з цим, посадові особи Макарівської райради, як і, власне, правоохоронні органи, не вжили жодних заходів для припинення порушення закону, фактично покриваючи тим самим незаконну діяльність лже-депутата Євсеєнка.

Натомість, допоки правоохоронні органи вперто відмовляються реагувати на всі правопорушення Матвія Євсеєнка, лже-депутат разом зі своїми «хлопчиками» - братом Іваном і Андрієм Євтушенком, продовжують грабувати місцеву громаду, наживаючись на простих людях, як в кращі часи 90-х.

Далі буде…