Наталія Пономарчук. Суспільне Одеса
Про енергообмін з оркестром
Наталія Пономарчук описує оркестр як колектив, відкритий до енергообміну, де кожен музикант тонко відчуває емоційний стан інших. Вона пояснила, що такий енергообмін – невід'ємна частина роботи з оркестром, адже музиканти реагують на внутрішній стан диригента.
"Колектив повністю не те, щоб залежний, але відкритий до енергообміну. І колектив відчуває все абсолютно. Люди відчувають одне одного. Тут зібралися люди, які, в принципі, дуже тонко відчувають світ навколо себе. І якщо в тобі вирує негативна енергія, ти повинен це контролювати".
За її словами, під час виступу диригент переживає потужний викид адреналіну, який дозволяє не відчувати фізичного дискомфорту. Наталія розповідає, що на сцені фізіологія перебудовується, а всі проблеми зі здоров'ям дають про себе знати лише після завершення концерту.
"Диригент, коли стоїть на концерті є адреналін такого високого ступеню, що диригент миттєво стає здоровий. Навіть якщо ти маєш там температуру, погано себе почуваєш, але поки ти тут за подіумом, поки ти за пультом, поки ти працюєш з оркестром, на концерті ти не відчуваєш ані болю, нічого, абсолютно. Вся фізіологія так вибудована, що ти відчуваєш себе абсолютно здоровою людиною".
Наталія Пономарчук за роботою. Суспільне Одеса
Музика під час війни
Наталія Пономарчук спостерігає, як війна впливає на психіку музикантів і їхню виконавську діяльність. Вона розповіла про випадки, коли навіть найкращі солісти забували текст на концертах через пережитий стрес від ракетних атак і необхідності переховувати своїх дітей.
"Якщо люди в такий складний час приходять і слухають музику — значить вона потрібна, і щоб ми про це не казали, як би ми про це не думали, але людська реакція найважливіша. Люди приходять в зал, люди приходять в театр. Людям це потрібно, вони не можуть без того себе почувати людьми. Це складник нашої ідентичності, це складник нашої людської сутності".
Наталія Пономарчук та Марко Комонько. Суспільне Одеса
Досвід соліста Марка Комонька
Марко Комонько розповів про свій перший досвід виконання концерту Альберта Берга. Він мав нагоду підготувати твір самостійно вдома, але вперше почув його з оркестром саме в Одесі:
"Цей неймовірний концерт, Альберт Берг. Я його ніколи не виконував, я дуже щасливий, що я познайомився з цим концертом, і дуже щасливий, що я його буду виконувати в Одесі. Як я вже сказав, це неймовірний концерт, дуже багатий емоціями, кольорами, нумерацією".
Війна серйозно вплинула на творчу діяльність Марка. Артист також відзначив, що не може виконувати деякі твори російських композиторів через політичні причини та особисте небажання. Він додов, що багато творів, які раніше були в його репертуарі, тепер викликають відторгнення.
"Взагалі перші пару місяців (війни — ред.) я не міг почати грати, я не міг підійти до інструменту. А на щастя, можна так сказати, мене запросили в Королівську оперу в Стокгольмі, у Швеції. І я попросив, щоб мене посадили десь ззаду, щоб по маленькій дозі я почав повертатися до того".
Марко Комонько. Суспільне Одеса
Про ставлення Одеси
"У мене величезний сентимент. Я обожнюю Одесу. Я до неї відношусь з великою ніжністю. І до людей, які тут живуть. Дуже поважаю одеситів. І завжди поважала. Мені приємно бути тут. Це частина мого життя. Це історія", — зазначила Наталія Пономарчук
"Я хотів дуже провести мою сім'ю сюди. В мене дружина з Кореї, в мене троє синів, всі скрипалі. Є до сих пір дуже великі бажання їх привезти до Одеси, показати Одесу. Як і самому бачити Одесу, бо ясно, що стільки всього чув про Одесу, і про Філармонію, і про оркестр, і про життя в Одесі, і про культуру", — додав Марко Комонько.
Наталія Пономарчук та оркестр. Суспільне Одеса