Працівники ДБР викрили інженера “Енергоатому” на підробці броні для військовозобов’язаних. ДБР
Інженер одного з підприємств "Енергоатому" підробив бронь від мобілізації для майже пів тисячі військовозобов'язаних чоловіків. Наразі чоловік отримав від Державного бюро розслідувань (ДБР) підозру за ці махінації.
Цю інформацію Суспільному підтвердили джерела у правоохоронних органах.
Напередодні у ДБР інформували, що викрили провідного інженера однієї з філій держпідприємства, що належить до критичної інфраструктури в енергосекторі. Як кажуть у відомстві, його спіймали на оформлені фальшивого бронювання військовозобов’язаних чоловіків.
"Маючи доступ до наказів Мінекономіки, відповідно до яких приймались рішення щодо бронювання військовозобов’язаних, він виготовляв липові витяги з відповідних наказів. До них він вносив недостовірні відомості, що ці громадяни нібито працюють на різних ДП критичної інфраструктури та підпадають під відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації строком на 6 місяців", — йдеться у повідомленні.
У ДБР також стверджують, що чоловік виготовляв підроблені документи стосовно приналежності підприємств до категорії критично важливих, а ще стосовно бронювання їх працівників.
Загалом він підробив документи для 454 військовозобов'язаних працівників 12 підприємств, залежно від складності така "послуга" коштувала від $200 до $2000.
"Виготовлені зловмисником документи використовувались при перевірці військово-облікових документів у громадян, вносились до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також використовувались при перетині державного кордону України", — йдеться у повідомленні.
У ДБР зауважили, що такі махінації завдали шкоди законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань під час дії воєнного стану.
Правоохоронці провели 20 обшуків, під час яких вилучили комп’ютери, носії інформації, підроблені документи та списки осіб, що скористались протиправною схемою.
"Інженеру повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань (ч. 1 ст. 114-1Карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. КК України). Вручене клопотання щодо обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою", — йдеться у повідомленні.
Наразі продовжуються слідчі дії для встановлення інших громадян та юридичних осіб, яким були підроблені документи. Також здійснюється перевірка можливої причетності до протиправних дій інших осіб, в тому числі службових осіб міністерств, РТЦК та СП. Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.
Суспільне звернулося по коментар у пресслужбу "Енергоатому".