Гроші на “Охматдит”: чому скасували тендери на відбудову лікарні та призначили нові

НДСЛ “Охматдит” після російської ракетної атаки, Київ, 19 липня 2024 року. Cуспільне/Анна Самара

Місяць тому, 8 липня, росіяни вдарили ракетою у столичну дитячу лікарню "Охматдит". Зокрема, пошкодили один з корпусів медзакладу. У той же день в Україні почали збирати гроші на відновлення лікарні. Частина з них опинилася на рахунку благодійного фонду "Здорове дитинство". Фонд взявся на пошуки підрядника, але його звинуватили у ймовірній корупції. Суспільне розповідає, що відбувається навколо відбудови "Охматдиту".

Що сталося

9 липня благодійний фонд "Охматдиту" — "Здорове дитинство", оголосив тендер на ремонт фасаду та внутрішнього оздоблення лікарні. В медзакладі тоді зауважили, що відбір підрядника не є тендером в розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", а це — приватний конкурс. Зробити так вирішили, щоб начебто прискорити процедуру та швидше почати відбудову.

На участь в тендері подали заявки 14 компаній. Відбір тривав до 31 липня. В ньому перемогла запорізька ТОВ "Буд-технолоджі", яка пообіцяла виконати роботи за 307 млн грн.

За день журналісти проєкту "Наші гроші" з'ясували, що близько десяти компаній, які брали участь у тендері, пропонували нижчі суми: від 42 до 286 млн грн.

Тоді міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, керівництво лікарні й представники благодійного фонду дали пресконференцію, де пояснили, як компанія з вищими, аніж в інших учасників цінами, стала переможцем тендеру.

Євген Вембер — директор благодійного фонду "Охматдит — Здорове дитинство", запевнив, що "Буд-Технолоджі" запропонували кращі умови, аніж інші учасники тендеру.

Генеральний директор "Охматдиту" Володимир Жовнір пояснив, що найвищі бали за усіма параметрами на тендері отримали три компанії. Але двох потенційних переможців "відсіяли" через ознаки недоброчесності.

Очільник МОЗ Віктор Ляшко уточнив, що договір з ТОВ "Буд-Технолоджі" ще не підписаний, та що Міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів, щоб ті додатково перевірили те, як відбувався тендер: "Є застереження, що на балансі цієї компанії (ТОВ "Буд-Технолоджі" — ред) немає відповідної кількості техніки, яка дозволить працювати та виконувати роботи, які передбачені".

Згодом міністр заявив, що на відбудову "Охматдиту" проведуть новий тендер, вже на платформі Prozorro та згідно з законом "Про публічні закупівлі", а гроші, що зібрали на ремонт, перерахують на рахунок лікарні.

Джерело