Допомагатимуть партнери: на Київщині реалізовують проєкт роздільного збирання сміття

Екохаб у Бучі, Київська область, 9 січня 2024 року. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

У Бучі на Київщині презентували проєкт системи роздільного збирання побутових відходів. Його представили у міській раді фахівці Української пакувально-екологічної коаліції.

Про це у Facebook повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.

Зазначається, що у громаді вже встановлено зелені та жовті баки для роздільного збирання сміття. Роздільне збирання відходів — це підхід, який давно реалізується в Європі. Він дозволить громаді знизити навантаження на природнє середовище і зменшити вивезення відходів на полігони.

Також зекономляться кошти на утилізую відходів з місцевого бюджету, оскільки витрати на себе беруть компанії-члени Української пакувально-екологічної коаліції.

"Даний проєкт дає можливість не лише вирішити питання поводження з ТПВ, але й націлений на роз'яснювальну роботу, де кожен свідомий громадянин буде розуміти, як і куди буде утилізовуване сміття", — сказав Федорук.

За його словами, оскільки проєкт має комплексний підхід та вплив на різні сфери життя, невдовзі у закладах освіти Бучанської громади будуть запроваджені окремі освітні заходи для того, щоб діти розуміли, як важливо берегти природу.

На початку року цього року у Бучі офіційно відкрився перший у районі Екохаб — пункт сортування і збору побутових відходів. Сміття відправлятимуть на переробку, а прибутки спрямують на донати для Збройних сил.

Кожен охочий може не лише здати сміття, а й прослухати лекцію на тему сортування відходів. У пункті прийому вторсировини є кілька баків для різних вживаних побутових речей — від пластикових виробів до чеків із магазинів.

Що відомо про екологічні проєкти на Київщині

У Бучі завершили розробку документації щодо будівництва власної станції очищення каналізаційних стоків. Проєкт реалізують завдяки співпраці з корейською компанією.

Восени минулого року стало відомо, що японська компанія Miyamoto International допоможе Київщині переробляти будівельні відходи, які утворюються після демонтажу пошкоджених бойовими діями будинків.

Ірпінь втілює пілотний проєкт екологічної переробки будівельного сміття у співпраці з японським агентством міжнародного співробітництва JICA. Місто отримало більше десяти одиниць будівельної техніки, яка допоможе розбирати і вивозити залишки зруйнованих війною будівель.

Джерело