Вовчанськ з висоти, Харківська область, вересень 2024 року. Окрема президентська бригада імені гетьмана Богдана Хмельницького
Диверсійно-розвідувальні групи, за словами прикордонника, заходять для того, щоб знайти слабкі сторони в обороні української армії.
Судячи з того, що ситуація не змінилася досі — скоро вже майже рік, їм це не вдається. Спроби захопити місто з флангів і оточити наші підрозділи були, але вони не мали успіху.
Важку техніку росіяни, за словами прикордонника, залучають для підвозу особового складу на позиції.
"Штурми, в основному, малими групами. Якщо брати сам Вовчанськ, армія РФ в розвалинах міста накопичує невеликі групи, і коли вдається це зробити, починає штурмувати. Але перейти річку Вовча, вздовж якої проходить лінія фронту, їм не вдається", — розповів Даниленко.
Такий вигляд має Вовчанськ у березні 2025 року. 57 окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка/Facebook
Річку Вовчу в останній раз росіяни намагалися форсувати, коли на ній ще був лід, зазначив начальник групи взаємодії зі ЗМІ бригади "Гарт".
Тоді вони по льоду пересувалися, це їм було доволі зручно. Але, навіть якщо їм вдавалося перебратися по льоду, то аеророзвідка помічала ці рухи і їх накривали вогнем. І тоді росіяни або знову тікали на північний берег, або були знищені. Закріпитися на південному березі річки Вовча їм не вдавалося. А зараз вона вже природня перепона. Були випадки, коли на човнах намагалися, але міномети, дрони ці плавзасоби знищують.
Читати ще
Патрульний Олексій Харківський про евакуацію понад тисячі людей, Вовчанськ та чому служить у прифронтовій громаді
Читати ще
Під Вовчанськом бійці бригади “Гарт” знищили весь розрахунок операторів безпілотних комплексів окупантів
Читати ще
Як працює майстерня дронів прикордонної бригади “Гарт” на Харківщині
Читати ще
“Штурмувати складніше в таку погоду” — прикордонна бригада “Гарт” про ситуацію на Харківському напрямку