КНУ імені Тараса Шевченка беззаперечно є одним із найпрестижніших вишів в Україні та є одним із шести українських вишів, що входять до 1000 найкращих університетів світу, про що заклад вихваляється на власній сторінці у Facebook. Як конвертувати славу і репутацію у валюту добре знають очільники університету, про що йтиметься далі.

До нас потрапили вельми цікаві документи, згідно яких КНУ мало намір «торгувати» власними дипломами на експорт.

Отже, 17 січня 2017 року між КНУ в особі Проректора з науково-педагогічної роботи Володимира Бугрова та Відкритим університетом Швейцарії ABMS в особі пана Хабіба Аль Сулеймана була підписана Угоду про спеціальні навчальні програми бізнесу та менеджменту, згідно до якої:

  1. Сторони домовились про спільні дії з організації спільних навчальних заходів програм «Бакалавр», «Магістр», «Доктор бізнес-адміністрування» та суміжних областей.
  2. Лекційний матеріал мав надаватись у вигляді консультацій та у формі дистанційного навчання або традиційного.
  3. По завершенню навчання студентам мав надаватись диплом (сертифікат) від імені обох університетів. Окремо зазначено, що «документ, крім інших реквізитів має містити інформацію про КНУ імені Тараса Шевченка та інформацію щодо отриманого ступеня».
  4. Розмір оплати за участь у спільних програмах за кожного учасника ABMS визначає самостійно.
  5. КНУ за кожного учасника та реалізацію спільних програм навчання отримує винагороду розмірі 5 (!!!!!) євро, що включаються у вартість оплати за участь у спільних навчальних програмах.
  6. Термін дії угоди (оцініть масштабність) – 30 років.

Про епічну угоду Університет мав опублікувати інформацію на своєму офіційному сайті, де б мала зазначатись інформація про новостворений Відкритий університет КНУ (KNU-OU), як онлайн-факультет, про освітні програми, дипломи та факультети. При цьому «Відкритий університет КНУ» мав себе позиціонувати як дочірня структура КНУ.

На даний час інформації про Відкритий університет КНУ (KNU-OU) на сайті КНУ немає (чому, дізнаємось далі). Не вдалось знайти сторінку і в кешованих сторінках пошукових сервісів.

Після підписання угоди почалися більш цікаві речі. 1 березня 2018 року від імені ABMS до КНУ надходить лист швейцарської адвоката Дерії А.Бріанд щодо порушення договорів, в якому ABMS обурюється тим, що КНУ видалила із свого веб-сайту інформацію щодо Відкритого університету КНУ (KNU-OU), тобто інформація про KNU-OU все таки певний час була розміщена).

Самим цікавим є 2 пункт листа, де ABMS зазначає: «Оскільки ви не мали міжнародного номеру банківського рахунку (IBAN address), ми сплатили вашим представникам професору Володимиру Бугрову та доктору Оксані Данильченко загалом 10000 американських доларів, які мають розглядатись як платня за перших 200 студентів». Далі швейцарці просять надати офіційні квитанції (смішно, так?) про отримані кошти, «виправити помилку на сайті» (сміємось далі) та погрожують звернутись до швейцарського суду (тепер регочемо, добре хоч не до Печерського).

Про ABMS. Остання публікація у Facebook від ABMS – від 1 жовтня 2017 року. На blogspot.com (http://abmsuniversity.blogspot.com/ ) про «університет» дописувачі пишуть не дуже улесливі відгуки, та вказують: «They fool innocent people that buy into the reputation that Swiss education has!».

Але на самому сайті (https://ous.ch/new/)  «Швейцарської Академії Бізнесу та Менеджменту» вказано, що Академія працює спільно з польським WSB University, українським КНУ та UCN University з Нікарагуа.

Отже, що виходить, Проректор КНУ Володимир Бугров підписує з незрозумілим швейцарським онлайн-«університетом» угоду на 30 років, згідно до якої за 5 євро зі «студента» погоджується від імені КНУ видавати сумнівної якості дипломи. Потім, згідно до листа пані Дерії А.Бріанд готівкою отримує від представників ABMS 10 тисяч доларів і видаляє будь-яку інформацію щодо Відкритого університету КНУ (KNU-OU). Все, finita la commedia. Просто швейцарські шахраї – торгівці дипломами не знали, що їхні навики у цій справі ніщо у порівнянні з вітчизняними пройдисвітами.

Але все ж таки хотілося б дізнатись чим закінчилась історія з підписаною угодою, чи подали ABMS позов до суду на КНУ, та що в подальшому ректор КНУ планує робити з дочірньою структурою свого навчального закладу – славетним Відкритим університетом КНУ (KNU-OU).