Каріна Андріяшева зі своєю улюбленицею Чупакаброю. Суспільне Одеса
Серед пацюків є беззаперечна лідерка на прізвисько Чупакабра, розповіла Каріна. Колись молода й енергійна пацючка "виховувала" кожного нового мешканця. Тепер, маючи авторитет серед зграї, слідкує за порядком.
Попри різноманіття зовнішності, всі домашні щури Каріни належать до одного виду — Rattus norvegicus, того ж, що і їхні вуличні родичі. Декоративні щури не мають порід, але відрізняються за кольором шерсті, очей і формою вух. Одні мають стандартні, що стирчать догори, як у самця, а в його сестри Grape — так звані Dumbo, округлі й опущені.
З основних складнощів у догляді за щурами дівчина виокремила хвороби тварин. Каріна розповіла, що робота з дому дозволяє їй більш комфортно слідкувати за станом здоров'я своїх вихованців. Але ще кілька років тому, працюючи в офісі, вона була змушена квапитися додому під час обідньої перерви, щоб дати пацюку необхідні ліки.
"Не в кожному місті є спеціаліст, який може допомогти пацюку, бо це вважається екзотичною твариною", – прокоментувала власниця.
Домащній щур. Суспільне Одеса
Середня тривалість життя декоративних пацюків становить приблизно два роки. У деяких випадках можуть жити довше, однак це трапляється рідко. Це обумовлено природними особливостями цих тварин, тому важливо враховувати обмежений життєвий цикл при плануванні їх утримання.
"Чупакабрі вже три роки. Вона з рекомендованого одеського розплідника "Мадам Шапокляк". І це дуже великий вік для криси. Рідко таке трапляється. Зазвичай вони живуть в середньому два роки, і до цього треба теж бути готовим, що прийдеться розлучитися", – поділилася Каріна.
Один з пацюків Каріни. Суспільне Одеса
Пацюкам важливо створити умови, які відповідатимуть їхнім потребам. Перш за все, необхідно забезпечити великий вольєр. Адже клітки, які продаються в магазинах, зазвичай занадто малі.
"Криси дуже активні створіння, і їм потрібно хоча б мінімум один раз на день на годину відпускати, щоб вони бігали. Створити їм якесь дозвілля, щоб їм було де полазити, щось пошукати, бо вони дуже розумні створіння. Що ще потрібно вдома? Ну і змиритися з тим, що все буде погризено. Цього не уникнути ніяк", – додала Каріна.
Також щури потребують не лише уваги, а й значних витрат на їх харчування, обладнання, ветеринарні послуги тощо. Каріна зазначила, що власники мають бути готові до того, що інвестиції в утримання пацюків можуть досягати великих сум.
"Треба бути готовим, що, як і будь-яка тварина, пацюк потребує дуже багато уваги, і насправді це дуже дорого — отримувати правильно будь-яку тварину, і пацюків особливо. Треба бути готовим до того, що в це треба вкластися фінансово. Іноді це доволі великі суми", — прокоментувала дівчина.
Один з пацюків Каріни. Суспільне Одеса
У спільноті власників декоративних пацюків волонтерська діяльність є невіддільною частиною повсякденного життя. Власники активно взаємодіють між собою і завжди готові прийти на допомогу, якщо є в тому потреба.
"Насправді, всі, хто тримають пацюків в тій чи іншій формі, займаються волонтерством, бо в нас дуже тисне ком'юніті. Ми всі поміж собою спілкуємось, і якщо комусь потрібна допомога, чи хтось щось бачить — ми на це швидко реагуємо і допомагаємо. Немає такої людини в нашій спільноті, яка хоча б раз якось не була в ролі волонтера", — поділилася дівчина.
Співавторка: Анастасія Чорноморець