Така людина, як В’ячеслав Чорновіл, могла б дійсно стати успішним, дуже патріотичним і грамотним президентом України. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новини України – From-UA розповів український політичний діяч, аналітик Тарас Чорновіл.

«В’ячеслав Чорновіл для мене є певним критерієм оцінювання. Я відштовхуюся від нього. І я це говорю не чисто з сімейних позицій, щоб похвалити свою рідню. В найважчі роки, коли вся Україна обвалювалася, він тримав Львівську область на плаву, коли фактично була оголошена економічна блокада з Києва — це 1990-1991 роки. І я знаю відгуки про нього, мабуть, одного з найуспішніших в Європі посткомуністичних президентів — це Вацлав Гавел.

Вацлав Гавел сказав у середині 90-х, що у нас була когорта колишніх дисидентів, політв’язнів, людей протестного руху 60-70-х років, які могли отримати владу у своїх країнах. От така виникла тоді кон’юнктура, і він назвав: «Це я, Лех Валенса, В’ячеслав Чорновіл» — і назвав ще кількох лідерів держав. Він сказав з цього приводу: «Всі ми були десь частково готові. Єдиний з нас, хто справді був готовий, щоб успішно керувати країною, це був В’ячеслав Чорновіл, на жаль, йому єдиному у свої країні не дали це зробити». От така історія, проста і елементарна», — каже політолог.

«Батько дуже жорстко наполягав на тому, що для того, щоб будувати державу, треба мати дві речі. Перше — треба дуже чітко розуміти, що ти хочеш побудувати, мати все для продавлювання своєї ідеї, мати послідовність, мати впевненість у собі. І другий момент — треба бути просто достатньо грамотним і вмілим для того, щоб розуміти, як це робити», — пояснює експерт.

За словами аналітика, найстрашніше, чого можна очікувати від майбутнього президента, це є навіть не популізм, а демагогія.

«Популізм, я теж його не сприймаю, є особливо ризикований. В популізм можуть гратися країни, в яких вже економіка, промисловість працюють на повну котушку. От популістів ми маємо в Італії, в Італії популістський уряд. Що це означає? Це означає, що вони сповідують певні принципи, що вони говорять людям, що ми знизимо податки, і вони не просто в це вірять, вони за це воюють з ЄС, тому що там не можна просто так міняти бюджетні програми. Наші ж займаються в основному демагогією: все поділити, все роздати.

От Юлія Володимирівна на початку рок каже: підвищу пенсії у 2 рази — не допомогло, рейтинги не виросли. Підвищу пенсії у 3 рази — ну ти розумієш, що якщо ти зараз підвищиш просто так, тим більше, що вона розказувала — 100 днів. 100 днів — це означає без запуску економіки, тільки запустивши друкарський верстак.

Якщо ти підвищиш у 3 рази пенсії, запустивши друкарський верстак, це означає, що у нас починається венесуельський варіант чи зімбабвійський. Це означає, що дуже скоро ми станемо мільярдерами, тобто гривня може піти у піке. Що таке піке не контрольоване — це коли вчора курс долара був мільйон гривень, завтра — 10 млн., а через тиждень вже трильйон», — пояснює співрозмовник видання.

«Український народ хоче чути гарні обіцянки, його розбестили цим, і він не проголосує за людину, яка скаже, що завтра буде гірше. І тому будь-хто мусять у цьому підігрувати і робити ризиковані кроки. Але без адекватних рішень в цій країні жити буде просто неможливо.

Ми дуже недалеко відійшли від тої межі, в якій була Венесуела під час правління Уго Чавеса. Тому зараз один ривок — і ми опинимося там. У нас немає стабілізаційного запасу, якій дасть можливість спокійно і безболісно пережити ту чи іншу авантюру. Одна авантюра, один неправильний вибір — і інфляція 10000% може бути дуже реалістичною», — додає Чорновіл.

Джерело