Евакуйовані з Костянтинівки цуценята. Суспільне Дніпро/Олексій Коренєв
"Понароджували просто на розбомблених будівлях. Вони жили на вулиці, тільки голі стіни. Без даху. Так і бігали там, в Костянтинівці. Ми, якщо чесно, дуже сподівалися, що цього разу хтось інший допоможе Костянтинівці, але таке враження, що в Україні більше ніде не приймають цих тварин", — зазначила жінка.
Одне з цуценят, яких евакуювали до Дніпра. Суспільне Дніпро/Олексій Коренєв
А в Торецьку в листопаді 2024-го до військових прибилась вагітна собака. Її теж вдалось врятувати — вже у притулку дівчинка народила дев’ятьох цуценят, розповіла волонтерка Ірина. Тому, додає, і назвали її Мамочкою.
Мамочка. Суспільне Дніпро/Олексій Коренєв
"У неї був живіт більшим, ніж вона. І вона просто просила, молила військових забрати її також. Це не ми її обрали в евакуацію, це вона нас обрала", — сказала зоозахисниця.
Ірина зауважила: із жахом пригадує умови, в яких собак рятували з Донбасу. Інколи тварини просто не вміщалися в автівку.
Зоозахисниця Ірина Косенко. Суспільне Дніпро/Олексій Коренєв
"Коли приїхала евакуація з нею, тварин місцеві волонтери, які знаходяться на місцях, вантажили просто у мішках. Евакуйовані тварини — це не якісь страшні звірі. Вони трошки травмовані", — наголосила жінка.
Зараз у притулку більш як сто евакуйованих собак та котів. Волонтери дуже просять допомогти з прилаштуванням тварин, адже щороку люди все менш охоче їх забирають.
Цуценята з Донеччини. Фото з особистого архіву Ірини Косенко
Авторка: Мирослава Заблуда
Читати ще
“Одна собака буквально 15 хвилин прожила”. У Кривому Розі невідомі отруїли собак