“Це — найменше, що ми можемо робити”: як працює перший в Україні відділ рекрутингу донорів центру служби крові в Харкові

Директорка харківського центру служби крові Олега Малигон. Суспільне Харків

З її слів, основні задачі відділу — залучати людей через соцмережі, зв'язуватися із громадами в області та великими колективами на підприємствах.

Постійно йдуть активні бойові дії, постійно є постраждалі — як цивільні, так і військові. Тому наше завдання — постійно підтримувати певну кількість донорів.

Жінка здає кров у харківському центрі служби крові. Суспільне Харків

"Це — найменше, що ми можемо робити для людей, які постраждали"

Донорка Катерина Гнєтнєва, яка прийшла здавати кров, розповідає: побачила в соцмережах, що вона потрібна для поранених. З її слів, з 2009 року вона сім разів приходила в харківський центр служби крові.

"Востаннє я здавала у 2021 році. У 2022 я виїхала за кордон. Цього тижня вперше приїхала до України, й вирішила прийти здати кров. Нині це — найменше, що ми можемо робити для людей, які постраждали", — говорить Катерина Гнєтнєва.

Донорка Катерина Гнєтнєва. Суспільне Харків

Інший донор Павло Леонтьєв також прийшов здати кров. Чоловік каже, що раз на пів року його колеги збирають у групи й приходять до центру служби крові.

"Я — доцент кафедри судової медицини та медичного правознавства Харківського національного медичного університету. Дуже багато моїх співробітників здають кров, як і я. Часто такі акції плануються. Вони ж не можуть дуже часто здавати", — розповідає Павло Леонтьєв.

Донор Павло Леонтьєв. Суспільне Харків

Результат роботи за пів року — зростання кількості донорів

За словами директорки харківського центру служби крові, відділ рекрутингу почали створювати пів року тому. У 2025 робота стала системною.

"Посівна, потім літо — будуть збирати врожай, потім будуть відпустки. На жаль, наші пацієнти, які потребують компонентів крові, не мають ані вихідних, ані свят", — каже Олена Малигон.

Пробірки для донорської крові. Суспільне Харків

У команді відділу рекрутингу — троє людей, які перевіряють залишки крові, контактують з донорами, проводять зустрічі та екскурсії, говорить керівниця підрозділу Валентина Таран.

"На сьогодні у нас активно працює виїзна бригада в умовах області — це дуже зручно для людей. Вона виїжджає щодня у всі віддалені куточки області", — каже Валентина Таран.

Керівниця відділу рекртингу харківського центру служби крові Валентина Таран. Суспільне Харків

Яких груп крові найбільше не вистачає

За словами керівниці відділу рекрутингу, запаси крові можна підтримувати тільки за допомогою планової роботи з потенційними та кадровими донорами.

"Як завжди, не вистачає негативних груп крові, том що популяція цих донорів — менша. Найпопулярніша та дефіцитна група у нас — це перша негативна. Ця група переливається у стабілізаційних пунктах без попереднього визначення групи крові", — пояснила директорка харківського центру служби крові Олена Малигон.

Читати ще

Двоє лікарів з харківського військового шпиталю перерахували кошти за премію Патона на новий томограф

Читати ще

У Харкові була пошкоджена дроном історична будівля медуніверситету: які перспективи відбудови

Читати ще

У Дергачах на Харківщині завершили відбудову зруйнованої РФ амбулаторії: фото

Читати ще

Без водіїв і з РЕБами від благодійників: як повномасштабна війна змінила роботу “швидкої” на Харківщині

Джерело