15 років Театру на Чайній: історія, переїзди, війна та плани одеського колективу

Актори Театру на Чайній. Театр на Чайній/Facebook

Одеський Театр на Чайній святкує 15-річний ювілей. Попри численні переїзди та виклики повномасштабної війни, театр продовжує працювати та створювати прем'єри. Актор та виконувач обов'язків директора театру Данило Савченко розповів Суспільне Одеса про історію створення, особливості та плани закладу.

Від ентузіастів до унікального культурного явища

Театр на Чайній був заснований 15 років тому групою ентузіастів. Це Олександр Оніщенко, Тетяна Параскева, Олександр Бойка, Руслана Рудая, Олена Юзвак. За словами директора, цей заклад став особливим явищем для Одеси, оскільки це єдиний приватний театр в Одесі, який працює так багато років.

"Ми відрізняємось, як і всі приватні театри, тим, що ми можемо ставити те, що хочемо. І з цього виходить, що ми показуємо те, що ми бажаємо, те, що нас турбує. Ті питання, які для нас актуальні, а не те, що замовляються", — прокоментував Данило.

Сцена з вистави “Головне, коли”. Театр на Чайній/Facebook

Камерний простір у пошуках дому

За свою історію театр кілька разів змінював локацію. Проте переїзди дозволили зрозуміти, як саме треба облаштувати атмосферний камерний простір.

"Спочатку починали працювати на Карантинній, потім коли там приміщення було продано, переїхали на Маразліївську, в палац студентів. Там нам видали актову залу. Працювали там близько 6 років", — зазначив актор.

Після повномасштабного вторгнення трупа переїхала на Некрасова, 2, де раніше був театр Kowalsky. Директор театру Михайло Тростянецький взяв команду акторів до себе як друзів. Зараз театр готується до чергового переїзду.

Вивіска Театру на Чайній . Театр на Чайній/Facebook

Нове приміщення та повернення до витоків

"До 1 червня ми плануємо перебратися в нове приміщення, де зробимо ремонт. Туди переїдемо повністю. Це буде вже, ну не те щоб наше приміщення, ми його не купуємо, але ми його будуємо", — розповів Данило.

У новому приміщенні планують посадку на 60 місць. Виконувач обов'язків директора Данило Савченко зазначив, що це буде камерний простір — повернення до початкової Чайної.

Театр під час війни: виклики, втрати та стійкість

Найскладнішим випробуванням для театру стала війна. Саме в цей період склад трупи залишався невизначеним.

"Саша Аніщенко пішов до ЗСУ, і ще троє акторів: Олег Шевчук, Олег Фендюра, Володимир Ангел. І дівчата поїхали, колектив трошки зменшився", – зазначив Данило Савченко.

До війни в театрі працювало близько 40 людей, зараз трупа скоротилася майже втричі – до приблизно 15. Незважаючи на труднощі, театр продовжує працювати над новими постановками.

Сцена з вистави “Дві панянки у бік півночі”. Театр на Чайній

Нові прем'єри та плани

"Через те, що війна забрала режисерів, кількість робіт зменшилась, і було складно випускати щось нове. Тому ми продовжували грати старий репертуар, але з початку війни, випустили три прем'єри", — прокоментував Данило Савченко.

Це вистави "Beautiful Life", "Море" і "Мама". А зараз у розробці ще дві нові постановки. Щодо глядачів, Данило відзначає їхню вдячність:

"Аудиторія щира, вдячна. Вони, в принципі, задоволені тим, що бачать. Різні приходять люди. Хтось хоче щось актуальне, хтось хоче відволіктися. Вони просто кажуть, що хочеться бачити більше прем'єр, більше нових вистав. Бо все попереднє вони бачили по 10 разів".

Данило Савченко зазначив, що команда працює над репертуаром і новим простором.

Джерело